Publicat 10 Oct 2019 | Expiră 25 Oct 2019

Sucursala CNE Cernavoda - Inginer de sistem poz 224

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Denumirea postului
· Inginer - Serviciul Sisteme Digitale de Proces si Instrumentatie Speciala (1 post)

Departament / Compartiment
Serviciului Sisteme Digitale de Proces si Instrumentatie Speciala- Departamentul Sisteme de Proces

Cerinte
· Studii: superioare absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta, specializarile: Electronica / Automatica / Calculatoare / Energetica si Tehnologii Nucleare / Informatica
· Experienta:
· Minim 2 ani in domeniul studiilor absolvite
· Cerinte specifice:
· Cunostinte privind Automate Programabile/Controller-e industriale de proces tip PLC/ sisteme SCADA;
· Cunostinte privind arhitectura Sistemelor Distribuite de Control Procese si sisteme SCADA;
· Cunostinte despre sisteme de intrare-iesire si echipamente periferice;
· Familiar cu limbaje de programare evoluate, automate programabile specifice familiilor de PLC-uri SIEMENS.
· Alte cerinţe:
· Cunostinte profesionale bune in domeniul de activitate al postului;
· Abilitati de comunicare, capacitatea de a lucra in echipa, capacitatea de a lucra sub stres;
· Abilitati de a gestiona eficient sarcinile;
· Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
· Cunostinte bune de operare PC ( aplicatii MS Office, baze de date).
· Responsabilitati
· Responsabil pentru asigurarea suportului tehnic pentru urmatoarele sisteme Supervisory Control And Data Acquisition:
- 67160 – SCADA – Statia de Tratare Ape
- 65132 – SCADA – Statia 110KV
- 67360 – SCADA – Termoficare
· Asigura suport tehnic pentru activitatile de Punere in Functiune, Operare si Intretinere pentru sistemele de care raspunde. Elaboreaza, revizuieste si verifica proceduri, instriuctiuni, manuale, teste, planuri de lucru, scheme tehnologice, etc. pentru activitatea de Punere in Functiune si pentru activitatile de Operare si Intretinere pentru sistemele de care raspunde;
· Elaboreaza programul de mentenanta preventiva si predictiva pentru sistemele de care raspunde;
· Analizeaza si face propuneri de modificare a reglajelor protectiilor si parametrilor de functionare a echipamentelor de care raspunde, in scopul optimizarii lor;
· Alte responsabilităţi şi sarcini conform fişei postului.
· Bibliografie
· Cursuri universitare pentru urmatoarele discipline:
· Sisteme distribuite pentru controlul proceselor, Controller-e industriale de proces tip PLC ( Programmable Logistic Controller), Senzori si circuite de conditionare a semnalelor, Sisteme de intrare-iesire si echipamente periferice
· Statii electrice si posturi de transformare
· Protectii si automatizari specifice domeniului energetic
· Automatizari si echipamente electronice
Salariul si alte beneficii:
o Salariu atractiv si competetiv la nivelul pietei fortei de munca
o Concediu anual de 26-35 zile lucratoare, functie de vechimea in munca
o Indemnizatie de concediu de odihna echivalenta cu 1.6 ori salariul
o Compensare consum energie electrica in limita a 3600 kWH/an
o Compensare consum energie termica in limita a 21 Gcal/an
o Cazare gratuita, in locuinte de serviciu sau interventie, in limita spatiilor locative disponibile
o Transport la si de la locul de munca, cu mijloacele de transport in común puse la dispozitie de unitate
o Alimentatie de protectie in valoare de 45lei/zi lucrata
o Contributie angajator la un fond privat de pensii facultative, functie de vechime in sistemul energetic
o Alte beneficii conform CCM

Alte informatii
· Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
· Conditii de lucru la nivelul standardelor
· Facilitati de dezvoltare profesionala
Data limita de transmitere a CV-urilor este 25.10.2019

Informatii suplimentare : telefon – 0241-803891
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.

Expirat
Sucursala CNE Cernavoda - Inginer de sistem poz 224  -  SN NUCLEARELECTRICA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles