STIVUITORIST

Fabka Group S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

  • Executarea lucrarilor de lacatuserie specifice ;
  • Raspunde de buna functionare a utilajului pe care il are in primire in timpul serviciului ;
  • Respecta masurile igenico-sanitare , pastreaza si asigura curatenia la locul de munca ;
  • Respecta indicatile sefului de formatie si executa lucrari in linia de productie conform procedurilor stabilite de inginerul de productie;
  • Asigură buna funcţionare a maşinilor si utilajelor pe parcursul fluxului tehnologic, prin întretinerea şi reparaţia conform normelor tehnice a utilajelor din parcul de utilaje al societăţii;
  • Identifică corect deficienţele şi cauzele pentru fiecare lucrare de reparaţii în parte, identifică elementele ce necesită o intervenţie directă sau înlocuire;
  • Executa intretinere si reparatii la: utilajele din dotarea liniei de castraveti, a liniei de compot si gemuri, linia de vacuume, linia de sterilizare, linia de cazane fierbere, linia de suc de mere si rosii, masina de monodoze, linia flux-de –etichetare, utilaje din sectia de sortare, utilaje din sectia de otet, utilaje din sectia de productie sucuri si siropuri, alte lucrari legate de buna functionare a proceselor de productie; executa probe de functionare si supravegheaza functionarea utilajelor dupa reparatii sau revizie tehnica;
  • Raspunde de corectitudinea si calitatea tuturor lucrarilor efectuate;
  • Are obligatia sa respecte documentatia tehnica a fiecarui utilaj, sa nu execute improvizatii sau alte lucrari ce pot duce la accidente sau perturbari ale procesului de productie;
  • Are obligatia sa: cunoasca si sa respescte normele de protectia muncii si PSI specifice locului de munca, sa anunte imediat conducatorul locului de munca de orice defectiune aparuta si sa participle la inlaturarea acestora, sa cunoasca partile constructive si functionale pentru fiecare utilaj;
  • Raspunde de mentinerea in conditii igienice a utilajelor din dotare, reglarea tuturor instalatiilor conform parametrilor de functionare a procesului de productie;
  • Remediaza defectiunile aparute la utilajele in functiune;

Descrierea responsabilitatilor postului:

- Privind relatiile interpersonale / comunicarea
  • Promoveaza respectul reciproc, colaborarea si transparenta in raporturile dintre departamente si in raporturile intre colegi;
  • Asigura relatii normale, neconflictuale cu colegii si superiorii
  • Raspunde de mentinerea in cadrul departamentului din care face parte, a unui climat favorabil indeplin irii sarcinilor de serviciu;
  • Pastreaza confidentialitatea tuturor informatiilor privind compania, nu face nicio declaratie in spatiul public decat cu acordul conducerii companiei.

- Fata de echipamentul din dotare
  • Mentine in stare corespunzatoare echipamentul din dotare;
  • Cunoasterea partilor componente si functionale ale instalatiilor de la locul de munca;

Oferta:
  • Pachet salarial atractiv,
  • Instruire la locul de munca
  • Un mediu de lucru placut intr-o companie solida, in plina crestere, in care vei putea sa te dezvolti alaturi de profesionisti;
  • Oportunitati de formare si evolutie in cariera
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata.

Descrierea companiei

FABKA GROUP CONTINUA O LUNGA TRADITIE

Fabrica de conserve de legume si fructe a fost fondata în 1968 într-o zona geografica deosebit de fertila. Fabrica ocupa 200.000m ² de teren. Acesta include circa 40.000m ² de cladiri, precum si 13 ferme ce cumuleaza un total de 120.000m ² de terenurile agricole.

Fabrica este situata în centrul Baraganului, una dintre zonele cele mai fertile din România si Peninsula Balcanica. Este la 140 km distanta de capitala Bucuresti si 85 km de Constanta, orasul având cel mai important port românesc la Marea Neagra. Autostrada Bucuresti-Constanta este la numai 500 de metri distanta de Fabrica. Fluviul Dunarea este, de asemenea, usor accesibil de la locatia fabricii prin intermediul a trei porturi: Calarasi, Galati si Sulina.

Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.