Stivuitorist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii: 10 clase
  • Cunoştinţe operare calculator
  • Autorizare ISCIR
  • Disponibilitate de a lucra în 3 schimburi

Descrierea jobului

  • Asigurarea fluxului informațional cu celelalte schimburi din magazie.
  • Asigurarea fluxului informațional atât cu departamentul producție cât și cu departamentele de planificare a producției, import, export și alți colaboratori sau sectoare.
  • Asigurarea fluxului informațional intern și extern ( colaboratori ) pentru desfășurarea în bune condiții a proceselor din responsabilitate..
  • Este responsabil de reîmpachetare și reetichetare.
  • Utilizează scanerul pentru înmagazinarea materialelor
  • Utilizează programul SAP pentru tranzacții necesare înamagazinării și mutării mărfii de pe raft.
  • Receptia componentelor fizic si in sistem pe locatiile aferente;
  • Verificarea daca toate materialele sunt corect livrate (materialele si cantitatea de pe documente corespunde cu cantitatea fizică);
  • Pregateste si eticheteaza marfa pentru livrari;
  • Asigura incarcarea si descarcarea marfurilor in/din camion in conditii de siguranta;
  • Verificarea daca materialele scoase de pe locatie sunt corect tansferate in baza ordinului de transport;
  • Respectarea principiului FIFO pe locatiile din magazie;
  • Realizeaza activitati de etichetare, reimpachetare, etc.
  • Alimenteaza liniile de productie conform necesarurilor transmise prin sistemul E-Kanban;
  • Realizarea de inventare fizice;
  • Scanarea in sistem a materialelor eliberate – tiparire rapoarte de transfer aditionale bonului de transfer;
  • Utilizarea sistemului de gestiune SAP si a utilajelor (stivuitor; transpalet electric) pentru operatiunile in depozit;
  • Beneficii:
  • Abonament clinica privata;
  • Subventie cantina;
  • Transport gratuit in sistem conventional asigurat din Brasov si localitatile limitrofe;
  • Bonus de Craciun, de Paste, bonus de performanta
  • Prima de concediu
  • Conditii de lucru intr-un mediu curat si organizat la cele mai inalte standarde

Când o firmă ca STABILUS îşi construieşte cu succes o poziţie de lider pe plan mondial, acest lucru se datorează şi faptului că firma urmăreşte o strategie pe termen lung, bazată pe încredere şi pe un fel corespunzător de a acţiona. Arcurile cu gaz şi amortizoarele de vibraţii hidraulice ale firmei STABILUS Romania sunt utilizate în multe sectoare industriale din lume: în sectorul auto, industria mobilei, serviciile de construcţii, produsele medicale şi tehnologia de reabilitare.

Tradiţia în cinematică, respectarea cu exigenţă a standardelor de calitate şi spiritul inovator al ţării de origine - Germania - constituie temelia companiei STABILUS. Pe aceasta bază STABILUS Romania oferă angajaţilor săi perspective interesante, condiţii de muncă exemplare şi beneficii suplimentare. Stabilus Romania contribuie la creşterea economică a României, oferind oportunitati de angajare iar construcţia noilor fabrici atestă dorinţa fermă de a rămâne aici pe termen lung. Pentru angajaţii noştri, vom crea un mediu în care să se simtă confortabil, să continue să-şi dezvolte competenţele şi să împace viaţa profesională cu cea de familie.

STABILUS ROMANIA- Noi conectăm viitorul de tradiția în cinematică!

Puteti aplica pentru locuri de munca in urmtoarele departamente

- Cercetare Dezvoltare.Inginerie - Echipamente și procese - Mentenanță - Calitate - Achiziții - Financiar și Contabilitate - Resurse Umane - Producție - Logistică - Optimizare și procese - Administrativ - SSM și mediu

Publicat 20 mai 2022 Reactualizat 17 iun. 2022 Expiră 19 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos