Publicat 28 Iun 2019 | Expiră 29 Iul 2019

Stivuitorist (Sibiu)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii medii;
• Experienta anterioara relevanta;
• Cunostinte tehnice in privinta folosirii transpaletei, stivuitorului, scanerului;
• Operare pe calculator-nivel mediu;
• Autorizatie ISCIR;
• Abilitati de relationare si lucru in echipa;
• Responsabilitate si seriozitate profesionala.

Descrierea jobului

● Descarca, plaseaza in depozit pe linii, aduce de pe linii si incarca marfurile;
● Preia marfurile pe baza informatiilor disponibile prin scanare si a documentelor de transport;
● Plaseaza corect marfurile pe locatie in conformitate cu informatiile afisate pe ecranul scanerului;
● Verifica incarcarea pe autocamionul a marfurilor expediate (conform planificarii);
● Este responsabil pentru predarea marfurilor catre destinatari in cazurile in care acestia le ridica din depozit;
● Eticheteaza marfurile cu eticheta cu coduri de bare;
● Verifica aplicarea corecta a etichetelor conform documentelor si/ sau a informatiilor de pe colete, in cazul coletelor receptionate etichetate, inainte ca acestea sa fie expediate;
● Asigura fluxul de intrari – iesiri marfa conform regulilor interne si verifica orice iesire/intrare, predare marfa in raport cu documentele de referinta;
● Tine evidenta stocurilor prin inregistrarea intrarilor si iesirilor de marfa in programul de gestiune;
● Verifica situatia stocurilor si participa la realizarea inventarului.

Avem un program fix, trei schimburi:
sch 1 06:30 - 15:00,
sch 2 14:30 - 23:00
sch 3 22:30 - 07:00.
Se lucreaza de luni pana vineri, sambata si duminica liber.
Nu se lucreaza in sarbatori legale.

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 6.000 de angajati, in 162 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Agigea, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 400 de specialisti in domeniu.

Expirat
Stivuitorist (Sibiu)  -  GEBRUDER WEISS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles