Gratis

Specialist vanzari – Imagistica Medicala

ANTISEL RO SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studiile superioare de specialitate sunt recomandate în una din domeniile: Biologie, Biotehnologie, Dispozitive medicale, Biochimie, Medicină, etc.
  • Experiență dobândită în domeniul vânzărilor, de preferat în domeniul medical / farmaceutic, ginecologie sau imagistica medicala.
  • Abilități de vânzare, comunicare și negociere.
  • Perspectivă orientată către client și piață.
  • Disponibilitate de a călători în interes de afaceri peste 50% din timp si deținerea unui permis de conducere.
  • Disponibilitate de deplasare către client în județele alocate din tara.
  • Cunoștințe avansate de limba engleză, abilități dovedite de calculator și al pachetului Microsoft Office.
  • Profesionalism și plăcere de a munci în echipă.

Descrierea jobului

ANTISEL, in calitate de distribuitor de dispozitive medicale, caută o persoană experimentată, entuziastă, automotivată care să se alăture echipei noastre de succes și dinamice din București ca Specialist vanzari al produselor din domeniul dispozitivelor medicale.

Pozitia de Specialist Vanzari menține și extinde relațiile cu clienții strategici din România și colaboratorii/omologii acestora din Europa, după caz, precum spitale, clinici private de sanatate și alte organizații, în conformitate cu strategia corporativă a ANTISEL.

În acest rol veți fi responsabil de colaborarea cu clientii, lucrând pentru atingerea cotei de vânzări și a obiectivelor strategice ale clientilor reprezentând întreaga gamă de produse și servicii, conducând în același timp ciclul de planificare a conturilor clientilor și asigurând că nevoile și așteptările acestora sunt îndeplinite de companie. În plus, prin acest rol, Specialistul de vanzari-ul va ajuta la elaborarea și implementarea strategiei ANTISEL în mod specific diviziei de echipamente medicale din România.

Responsabilitățile locului de muncă
  • Menținerea relațiilor cu clienții existenți pe zona atribuită, oferind servicii de asistență tehnică și comercială.
  • Atragerea de clienți noi și îmbunătățirea permanentă a nivelului de cunoștințe în conformitate cu cerințele clienților.
  • Promovarea portofoliului de produse al companiei: dispozitive medicale, reactivi, servicii, etc.
  • Efectuarea deplasărilor/vizitelor regulate la clienții din județele alocate din tara.
  • Completarea eficienta a programelor de training conform planurilor

ANTISEL este un lider în stiintele vietii, domeniul diagnosticarii,a echipamentelor științifice si medicale. Compania oferă laboratoarelor din România dispozitive, servicii, consumabile, aplicații și expertiză, permițând clienților să obțină informațiile pe care le caută. Expertiza ANTISEL și colaborarea de încredere le oferă cea mai mare încredere în soluțiile noastre. Informații despre ANTISEL sunt disponibile pe www.antisel.ro.

Ceea ce oferim
ANTISEL ofera beneficii întregului personal:

  • Pachet salarial motivant
  • Perfectionare profesionala prin participarea la cursuri si seminarii
  • Asigurare privata de sanatate
  • Masina de companie
  • Instrumente de comunicare (laptop, telefon mobil)

Suntem mândri să promovăm un loc de muncă fără discriminare. Diversitatea experienței, perspectivelor și experienței creează un mediu de lucru mai bun și servicii mai bune. Indiferent de identitatea dvs., vom acorda o atenție corectă cererii dvs.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024