Gratis

Specialist validari analitice

Rompharm

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate (chimie, biochimie, inginerie chimica, biotehnologii).
  • Experienta: cunostinte teoretice privind tehnicile de analiza din domeniul farmaceutic (HPLC, GC, UV-VIS, IR);
  • Prezinta avantaj experienta si cunostintele practice dobandite in Controlulul Calitatii / Cercetare & Dezvoltare din industria farmaceutica
  • Cunoasterea prevederilor aplicabile din Ghidul de Bune Practici in Fabricatie (GMP) si al altor ghiduri (ICH, EMA, etc.)
  • Limba engleza: Nivel mediu.
  • Cunostinte PC: Windows, Microsoft Office (Word, Excel);
  • Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor,
  • Abilitati de planificare si organizare pentru a finaliza activitatile de cercetare si dezvoltare.
  • Persoana responsabila, principiala in relatiile cu colegii;
  • Abilitatea de a lucra independent si ca parte a unei echipe
  • Disponibilitate dе a invata lucruri noi, abilitati dе comunicare, flexibilitate

Descrierea jobului

  • Efectueaza analizele fizico-chimice conforme cu specificatiile de calitate (analize cromatografice (HPLC, GC); determinare pH, densitate, vascozitate, marimea particulelor, etc.) in vederea verificarii calitatii produselor aflate in dezvolare (studii de stabilitate) si inregistreaza rezultatele obtinute in formularele specifice;
  • Dezvolta si valideaza metodele analitice
  • Interpreteaza rezultatele si le comunica eficient catre Managerul laboratorului.
  • Intocmeste Protocoalele / Rapoartelor de validare si procedurile de lucru pentru metodele analitice
  • Efectueaza calibrarea/verificarea echipamentelor din laborator.
Beneficii si alte informatii
  • Salariu motivant
  • Tichete de masa

Descrierea companiei

Companie producatoare de medicamente.

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 22 Mai 2024