Specialist Validari Analitice–laborator R&D-ROMPHARM COMPANY

Rompharm - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare de specialitate (Chimie, Biochimie, Inginerie chimica)
Experienta: minimum 1 an in cromatografie de lichide
Cunostiinte de limba engleza suficiente pentru redactarea documentelor (protocoale/rapoarte analiza, proceduri)
Cunostiinte de baza operare calculator (Windows, Office)

Descrierea jobului

Efectuarea de analize cromatografice (HPLC, GC) precum si alte analize (pH, densitate, etc.)
Redactarea rapoartelor de analiza/fiselor de testare
Validarea metodelor analitice, redactarea protocoalelor/rapoartelor de validare si a procedurilor de lucru

Descrierea companiei

Companie producatoare de medicamente

Publicat 1 Aug. 2022 Expiră 31 Aug. 2022