Publicat 26 Mar 2018 | Reactualizat 16 Apr 2018 | Expiră 25 Apr 2018

Specialist Validare Fiabilitate/ Durabilitate

1 post

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice, profil Mecanica / Autovehicule Rutiere
  • Experienta anterioara constituie un avantaj
  • Cunostinte specifice: mecanica, fiabilitate, statistica
  • Flexibilitate, orientare catre rezultat, rigurozitate
  • Abilitati de comunicare, atitudine proactiva in vederea anticiparii si gestionarii riscurilor
  • Limbi straine:
    • engleza – bun nivel conversational
    • franceza – nivel mediu

Descrierea jobului

  • Construieste planul de validare Fiabilitate/Durabilitate organe/sistem adaptat definitiei tehnice pentru perimetre din cadrul Sasiuri si GMP: punte fata, punte spate, montaj de roata, suspensie, roti, sistem de directie, sistem de franare, sistem de suspensie motor, esapament.
  • Construieste necesarul de suporti de validare in acord cu logica de validare.
  • Urmareste realizarea planului de validare Fiabilitate/Durabilitate in intern/extern conform planningului de proiect.
  • Analizeaza rezultatele incercarilor si redacteaza pronuntarea de validare.
  • Valideaza fiabilitatea/durabilitatea organelor si sistemelor.
  • Capitalizeaza si optimizeaza planul de validare si necesarul de suporti.
  • Participa la optimizarea standardelor meserie si a procedurilor de teste.
  • Respecta standardele de calitate.
  • In cadrul activitatii descrise mai sus, lucreaza in transvers cu responsabilii mai multor entitati interne: conceptie produs/proces, testare organe/sisteme, calitate, management de proiecte.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Specialist Validare Fiabilitate/ Durabilitate  -  Grup Renault Romania