Gratis

Specialist Ticketing

TRAVEL BRANDS S.A.

Candidatul Ideal

Pentru ca dezvoltam permanent proiecte noi si crestem impreuna, echipa de Suport Ticketing a DERTOUR are nevoie de un coleg experimentat, profesionist, rapid, vesel si cunoscator al sistemelelor de rezervari Galileo/Amadeus si B2B.

Te asteptam alaturi de noi, daca:
  • Ai cunostinte in operarea sistemelor de rezervari Galileo, Amadeus si B2B;
  • Cunosti limba engleza la un nivel avansat;
  • Esti organizat si manifesti atentie la detalii;
  • Ai abilitati foarte bune de comunicare;
  • Esti o persoana ordonata, orientata catre client, dinamica;
  • Te descurci sa derulezi mai multe sarcini si responsabilitati in paralel;
  • Ai cunostinte in operarea Microsoft Office.

Descrierea jobului

Cu ce te vei ocupa in echipa noastra?
  • Vei oferi suport tehnic si operational (telefonic/email) din punct de vedere ticketing/tarifar atat colegilor din reteaua proprie de agentii, cat si partenerilor revanzatori (fara a avea contact direct cu clientul final);
  • Vei face rezervari, emiteri, modificari, rambursari bilete de avion in Galileo, Amadeus, platforme companii aeriene, platforme B2B, etc;
  • Vei intocmi documentele fiscale in sistemul propriu de back-office;
  • Vei mentine relatii excelente cu furnizorii si clientii firmei;
  • Vei colabora atat cu colegii celorlalte departamente cat si cu superiorii, in vederea realizarii sarcinilor propuse si a optimizarii fluxurilor.

Beneficii:
  • Abonament medical la o clinica privata;
  • Tichete de masa;
  • Tarife preferentiale pentru vacantele proprii;
  • Abonament Bookster, cea mai mare biblioteca corporate;
  • Coffee/Tea Corner.

Daca ceea ce ai citit pana acum ti-a captat atentia, asteptam sa ne cunoastem.

Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines.

Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link:
https://www.dertour.ro/prelucrare-date-caracter-personal pentru a va informa despre modul in care DER Touristik prelucreaza datele dvs. personale. * Vor fi contactati doar candidatii selectati.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024