Specialist Ticketing Amadeus

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

TUI TravelCenter ȋşi continuă povestea ȋn România!
Avem o mulțime de vacanţe atractive care abia aşteaptă să fie promovate şi prezentate cât mai bine. De asemenea, avem proiecte frumoase și ambițioase care au obiceiul să te facă să te ȋndrăgosteşti de munca ta. Ne mărim echipa cu noi colegi dornici să se alăture acestei frumoase poveşti despre vacanţe şi care să le ajute să se întâmple frumos!

Pasiunea pentru călătorii atrage multe persoane ȋn domeniul turismului, ȋnsă pentru a avea succes, un om de turism trebuie să fie ȋndrăgostit atât de călătorii, cât și de oportunitățile nesfârșite pe care le aduce fiecărui client al său.
Un om de turism de succes trebuie să deţină un puternic impuls către vânzări, abilități organizatorice şi atenţie sporită pentru detalii, capacitate multi-tasking într-un mediu ce funcţionează ȋn ritm rapid şi competențe demonstrate în utilizarea diverselor platforme de rezervări; trebuie să posede bune abilități de comunicare scrisă și orală, dar ȋnainte de toate, capacitatea și interesul de a fi pe o curbă continuă de învățare.

Descrierea jobului

Esti persoana potrivita pentru noi daca:
  • Ai experienta relevanta in ticketing, rezervare, tarifare (GDS);
  • Cunoasti sistemul de rezervari Amadeus
  • Ai cunostinte de engleza – nivel avansat scris si vorbit;
  • Ai studii superioare
  • Detii excelente abilitati de comunicare;
  • Cunosti bine sistemele de operare: MS Office si navigare internet;
  • Detii abilitati reale de a rezolva si gestiona eficient cerintele clientilor;
  • Oferi intr-o maniera profesionista servicii de calitate clientilor;
  • Esti orientat catre client si atentie la detalii;
  • Ai capacitate de invatare rapida si de gestionare a mai multor sarcini simultan;
  • Detii cunostinte in operarea sistemelor de rezervari hoteliere
Responsabilitati:
  • Preluare si initiere de apeluri telefonice, ticketing, rezervari hotel;
  • Gestionarea si rezolvarea solicitarilor clientilor conform procedurilor companiei.
  • Intocmirea documentelor fiscal
  • Urmarirea incasarilor
Beneficii:
  • Conditii moderne de munca
  • Instruire si sustinere permanenta
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic
  • Sansa de afirmare intr-un domeniu de mare perspectiva
  • Pachet salarial motivant si posibilitate de bonusare
  • Deplasari in tara si in strainatate
  • Teambuilding-uri si multe alte activitati

Descrierea companiei

Activând în cadrul grupului TUI

Fii tu însuți ... Fii unic! TUI este mai mult decât o marcă.

Suntem parte a celui mai mare grup de turism din lume, cu servicii integrate, cu clienți din toate colţurile lumii și cu peste 67.000 de angajați.

Împreună, îmbrățișăm diferite continente și culturi. Credem că ȋntodeauna călătoriile ne lărgesc mintea. La fel ca și clienții noștri, suntem într-o continuă călătorie, spre dezvoltare, către un viitor mai digital, mai conectat și mai integrat. Credem că diferențele determină inovația și încurajăm un mediu în care talentul divers prosperă. Includerea este fundamentală pentru tot ceea ce realizăm și colegii noștri unici formează viitorul călătoriilor.

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022