Gratis

SPECIALIST TERMIE, AER CONDITIONAT

E.ON Asist Complet

Descrierea jobului

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență în domeniul tehnic
  • Studiile postuniversitare constituie un avantaj;
  • Experiență în domeniu: minim 5 ani;
  • Autorizare ISCIR RVT. RSL-IP;
  • Cunoştinte de legislaţie: Legislaţie, prescripţii şi standardele de specialitate în domeniul de activitate; Proceduri de lucru interne;
  • Cunoștințe limbi străine: engleză;
  • Cunoștințe IT: deprinderi utilizare MS Office (Word, Excel, Access, Powerpoint, Outlook).

Altele

  • Capacitatea de gândire logică și obiectivă
  • Responsabilitate și seriozitate ;
  • Capacitate de sinteză, abilităţi organizaţionale, capacitate de inovare;
  • Abordare analitică și structurată în rezolvarea problemelor;
  • Viziune de ansamblu asupra activităților, abilități de conceptualizare și sintetizare;
  • Abilităţi de comunicare interpersonale ;
  • Permis de conducere : categoria B
  • Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerintele postului.

*Dacă doriți, vă rugăm să atașați la CV fotografia dumneavoastră.

  • Asigură suport tehnic de specialitate în domeniile termie, aer condiționat, convectoare în toate stadiile proceselor aferente domeniilor privind activitățile de montaj instalații termie, aer condiționat și covectoare, servicii în garanție, intervenții de mentenanță;
  • Se informează permanent şi îşi însuşeşte parametrii şi normele tehnice de realizare a lucrărilor de montaj și mentenanță la instalațiile de termie, aer condiționat și convectoare, tipurile şi parametrii funcţionali ai instalațiilor, de tipurile de lucrări, materiile prime şi materialele de bază utilizate;
  • Transmite personalului dedicat parametrii tehnici pentru piese, elemente componente ale aparatelor care fac obiectul activității;
  • Furnizează soluțiile tehnice cele mai eficiente pentru montajul, execuția și mentenanța instalațiilor termie, aer condiționat și convectoare în termen rezonabil astfel încât planurile de montaj sau intervenție să fie execuatte în termen;
  • Asigură spuort de specialitate în cazul ofertelor comerciale;
  • Obține atestate de la producătorii de centale termice, aparate aer condiționat și convectoare;
  • Organizează și susține sesiunile de instruiri cu personalul dedicat în scopul obținerii atestatelor de la producători, în cadrul carora se asigură de transferul cunoştinţelor către toate persoanele implicate în procesele operaționale sau de mentenanță a centralelor termice, aparatelor de aer condiționat și convectoare;
  • Transfer de cunoștințe/ know-how către angajații direct productivi privind inițiativele de îmbunătățire continuă, prin training “on-the-job”, transfer al celor mai bune practici și instruire punctuală;
  • Preia informațiile cu privire la anumite neconformități, le analizează, identifică și comunică soluțiile tehnice eficiente corelate cu asigurarea siguranței consumatorilor, le agrează cu Managerii Regionali și le comunică pentru implementare;
  • Gestionează relația cu producătorii de echipamente, piese și transmite neconformitățile identificate care sunt în sarcina producătorului și monitorizează soluționarea acestora de către producători;
  • Identifică nevoile de instruire de specialitate pentru angajații care au nevoie de autorizarea ISCIR pentru realizarea sarcinilor de serviciu;
  • Asigură suport de specialitate în procesul de elaborare sau revizuire a procedurilor sau instrucțiunilor de lucru aplicabile pe segmentul de activitate alocat;
  • Se preocupă de menținerea și actualizarea autorizațiilor pe care le deține;
  • Asigură suportul necesar în toate activitățile pentru poziția superioară directă;
  • Realizează rapoarte și analize din aria de activitate.

Ce îţi oferim noi

  • Îți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum căsătoria, 1 iunie iar lista continuă. Excelezi în ceea ce faci? Poți să fii unul dintre cei care primesc bonusuri de performanță. Dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului.
  • Plătești ușor cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless.
  • Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor. Lucrăm și pe teren, dar în siguranță.
  • Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță! În plus, ai parte de mai multe zile libere decât angajații altor companii. După ce te întorci din concediu, noi îți decontăm o parte din valoarea serviciilor turistice.
  • Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

Te-am făcut curios? Intră aici pentru a vedea mediul nostru de lucru.

E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

E.ON Asist Complet S.A. este o companie a grupului E.ON ROMANIA. Principalul obiect de activitate al companiei este de a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere - revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz, verificări tehnice periodice ale centralei termice, montaj centrale termice si sisteme de aer conditionat.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024