Specialist tehnic distributie

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

La Distrigaz Sud Rețele, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce fac.
Alătură-te echipei noastre de oameni profesioniști și creativi, unde te vei simți apreciat și inspirat pentru a-ți dezvolta abilitățile și experiența.

Dacă ești interesat să faci următorul pas în carieră, alături de o echipă competitivă și profesionistă, vino în Distrigaz Sud Rețele. Ne poți ajuta să construim un viitor mai bun. Totul începe cu un talent remarcabil. Totul începe cu tine.

Descrierea jobului

Ce vei face:
  • Vei realiza studiile de rețea, cele tehnico-economice și cele ale temelor de proiectare aferente investițiilor;
  • Vei elabora proiectele tehnice aferente sistemului de distribuție și cele aferente lucrărilor în regie proprie;
  • Vei stabili solutiile tehnice optime pentru alimentarea obiectivelor, precum și pentru dezvoltarea si reabilitarea sistemului de distributie;
  • Vei analiza, pregăti și trimite documentația necesară pentru autoritățile concedente, în vederea avizării;
  • Vei întocmi și verifica documentațiile pentru obținerea, modificarea și actualizarea Autorizației de Înființare și a Licenței de distribuție gaze naturale;
  • Vei monitoriza contractele de concesiune aflate în derulare și vei semnala eventualele riscuri apărute;
  • Vei semnala problemele apărute în desfășurarea eficientă a activității și vei propune soluții de îmbunătățire.

Experiență, calificări, cunoștințe și abilități:
  • Diplomă de licență în domeniul tehnic;
  • Instalator autorizat ANRE – PGD, PGIU, EGIU, EGD;
  • Experiență în domeniul gazelor naturale de minimum 3 ani;
  • Experiență în proiectarea rețelelor de distribuție de minimum 3 ani;
  • Cunoștințe tehnice de proiectare în domeniul rețelelor de distribuție gaze naturale;
  • Cunoașterea legislației în vigoare, aplicabile domeniului de activitate, a normelor tehnice în vigoare, a procedurilor și instrucțiunilor de lucru specifice sistemului de distribuție gaze naturale;
  • Cunoașterea sistemului de operare Windows și a aplicațiilor Microsoft Office, Autocad, Topobase;
  • Cunoștințe operare SAP;
  • Capacitatea de lucru sub presiunea timpului și disponibilitatea la sarcini neplanificate;
  • Capacitate de analiză și sinteză, organizare și responsabilitate în luarea deciziilor;
  • Exigență și rigoare profesională.

Beneficii:
  • Asigurare medicală privată pentru tine și familie;
  • Acces la un program de dezvoltare personală și profesională;
  • Tichete de masă;
  • Concediu de odihnă extins, în funcție de vechimea în muncă;
  • Primă de vacanță.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la interviu.

Grupul ENGIE este prezent în România în trei sectoare de activitate: gaze naturale, energie electrică şi servicii energetice. ENGIE Romania este principala filială a Grupului în România şi deţine companiile Distrigaz Sud Reţele, ENGIE Servicii, ENGIE Building Solutions, Alizeu Eolian şi Brăila Winds. Compania activează în următoarele domenii de activitate: distribuţie şi furnizare de gaze naturale, furnizare de energie electrică, servicii tehnice pentru instalaţiile de gaze naturale şi centrale termice şi producţie de energie electricp. ENGIE Romania şi filialele sale deservesc un portofoliu de 1,9 milioane de clienţi, operează o reţea de distribuţie de circa 20.000 km, deţin două parcuri eoliene cu o capacitate totală de 100 MW şi au 4.000 de angajaţi.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 30 nov. 2021 Expiră 16 dec. 2021