de ani Fără Frică...

Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 11 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

Specialist SSM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare, profil tehnic
Experienţă minim 3 ani pe un post similar
Cunostinte solide a legislației SSM, SU
Experienta în companii cu profil de productie
Curs de formare profesionala Inspector protectia muncii 80 ore
Curs de formare profesionala Cadru tehnic PSI
Absolvire program de invatamant postuniversitar in domeniul SSM, cu o durata de cel putin 180 de ore
Utilizare pachet MS-Office (word, excel, ppt)

Atitudine proactiva, orientare spre solutii
Integritate, atitudine responsabila
Abilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic

Descrierea jobului

In calitate de Responsabil SSM si Conducator Serviciu Intern de Prevenire si Protectie:
Organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza activitatile de prevenire si protectie
Identifica pericolele şi evalueaza riscurile pentru locurile de muncă/posturi
Elaboreaza şi actualizeaza planul de prevenire şi protecţie
Elaboreaza programul de instruire-testare
Realizeaza instructajul general de protectia muncii a noilor angajati
Intocmeste fisele individuale de protectia muncii
Participa la efectuarea controalelor interne la locul de munca
Tine evidenta personalului angajat cu privire la avizele necesare SSM, si ia masuri pentru mentinerea valabilitatii;

SANEX S.A. cu o vechime de peste 45 de ani pe piață, este lider pe piata romaneasca în producția de plăci ceramice (gresie, faianta, decoruri) prin brandul CESAROM.
SANEX S.A. face parte din LASSELSBERGER Group, producător de top de plăci ceramice, materii prime și materiale de construcții din Europa, ce operează în peste 10 țări cu peste 40 de companii afiliate. Grupul are cote semnificative din piața internațională a afacerilor cu minerale și materiale de construcții și se concentrează pe activități de afaceri în Europa Centrală și de Est.

Expirat
Specialist SSM  -  SANEX S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles