Publicat 03 Dec 2018 | Reactualizat 16 Dec 2018 | Expiră 02 Ian 2019

Specialist SSM

1 post

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice sau reale;
- Experienţă de minim 2 ani în domeniul Sănătate şi Securitate în Muncă;
- Experienţă în cercetarea accidentelor de muncă;
- Curs absolvit în domeniul sănătăţii și securităţii în muncă – minim 80 ore;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu;
- Cunoștinţe de operare PC la nivel avansat;
- Curs absolvit cadru tehnic PSI și evaluator de riscuri;
- Curs absolvit responsabil de mediu;
- Detine permis de conducere, cat B
- Are disponibilitate pentru calatorii in interes de serviciu, pe teritoriul Romaniei, la punctele de lucru ale societatii, unde aceasta isi desfasoara actovitatea.

Descrierea jobului

- Organizeaza şi îndeplinește toate activităţile conform legislaţiei în vigoare legate de sănătatea şi securitatea în muncă;
- Susţine instructajul introductiv general în domeniul SSM pentru noii angajaţi şi controleaza şcolarizările ulterioare;
- Este responsabil cu instruirea personalului in ceea ce privesc problemele de securitate si sanatate in munca;
- Investigheaza cauzele producerii accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale;
- Promoveaza o politica a sanatatii si securitatii in munca;
- Este responsabil de asigurarea echipamentelor individuale de protectie, de prevenirea accidentelor de munca si de mentinerea starii de sanatate a personalului;
- Verifica zilnic toate situaţiile de urgenţă;
- Reprezinta compania în faţa autorităţilor locale;
- Propune atribuţii în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, ce revin lucrătorilor, care sa se consemneze în fişa postului, cu aprobarea angajatorului;
- Asigura desfăşurarea optimă a proceselor de lucru.

Total Waste Management S.R.L. este un furnizor important de servicii de management al deseurilor cere operează la nivel national. Compania este parte din Green Group, cel mai mare investitor din industria verde din România și deținătorul unui important parc integrat de reciclare din Europa.

Specialist SSM  -  Total Waste Management S.R.L.