Gratis

Specialist SSM - SU-PSI

Medicover

Descrierea jobului

Medicover isi mareste echipa! Ne cautam un coleg pentru rolul de Specialist in domeniul sanatatii si securitatii in munca / Prevenirea si stingerea incendiilor.

Daca te regasesti in cerintele de mai jos, te invitam ne cunoastem.

Responsabilitati:

Organizarea, coordonarea si monitorizarea activitatilor de prevenire si protectie din punct de vedere al securitatii si sanatatii in munca precum si a situatiilor de urgenta;

Securitate si sanatate in munca:

  • sa identifice principalele caracteristici ale sistemului / procesului supus evaluarii, alegerea metodei de evaluare si stabilirea instrumentelor de lucru;
  • sa tina evidenta posturilor de lucru care, la recomandarea medicului de medicina muncii, necesita testarea aptitudinilor si / sau control psihologic periodic;
  • sa organizeze activitatile de prevenire si protectie din societate, identificand pericolele si evaluand riscurile, elaborand si actualizand Planul de Prevenire si Protectie;
  • sa propuna atributii si obligatii privind securitatea si sanatatea in munca, ce revin lucratorilor, corespunzator functiilor exercitate, care se consemneaza in fisa postului;
  • sa efectueze instruiri de securitatea si sanatatea muncii si a testarii cunostintelor in domeniul SSM;
  • intocmirea unui necesar de documentatii cu caracter tehnic de informare si instruire a lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
  • efectuarea controalelor interne la locurile de munca, cu informarea, in scris, a angajatorului asupra deficientelor constatate si asupra masurilor propuse pentru remedierea acestora;

Situatii de urgenta:

  • planifică, organizează, monitorizează activitatea de apărare împotriva incendiilor pentru toate punctele de lucru din cadrul societatii;
  • întocmeşte documentaţia specifică pe linia apărării împotriva incendiilor;
  • întocmeşte, actualizează, păstrează şi pune în aplicare documentele operative de intervenţie şi răspuns în cazul producerii incendiilor;
  • verifică, prin exerciţii de alarmare, starea de operativitate a echipelor de intervenție în situații de urgență;
  • elaborează planurile tematice de instruire introductiv generală și instruire periodică a salariaților și efectuează instruirea introductiv generală a salariaților;

Ce urmarim la noul coleg:

  • experienta anterioara pe acelasi rol (experienta in domeniul sanatatii, este un plus);
  • Cunoașterea legislației și standardelor de siguranță în vigoare;
  • Curs postuniversitar de “Evaluator de risc si auditor in domeniul securitatii si sanatatii in munca” sau Master in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca;
  • Curs Cadru Tehnic PSI (Prevenirea si stingerea incendiilor );
  • Abilitatea de a lucra cu oameni, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza;
  • Diplomatie, capacitate de a lucra in echipa dar si independent;
  • Atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare;
  • deschidere pentru un regim de lucru hibrid, ce implica deplasari in cadrul clinicilor Medicover din tara.

Ce oferim:

  • Abonament servicii medicale;
  • Tichete de masa;
  • Pachet salarial motivant;
  • Training-uri periodice, pentru a ajuta la buna dezvoltare a cunostintelor pana la cele mai noi standarde;
  • Zile de concediu ce variaza in functie de vechimea in companie;
  • Mediu de lucru prietenos, deschis si dinamic.

Din 1995, Medicover România a devenit unul dintre cei mai importanți furnizori de pe piața serviciilor de sănătate private, cu o rețea de 41 de clinici în București și în țară, și 5 spitale generaliste în: București, Cluj-Napoca, Oradea și Craiova, 25 de cabinete on-site și peste 250 de unități medicale partenere. Spitalele Medicover corespund celor mai înalte standarde medicale și deservesc o gamă largă de specialități medicale și chirurgicale. Pentru mai multe informații, vizitați: www.medicover.ro

Medicover România face parte din Medicover, companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, înființată în 1995. Medicover operează o rețea extinsă de clinici, spitale, facilități de îngrijire specializată și laboratoare. Piețele principale ale Medicover sunt Polonia, Germania, România și India. În 2022, Medicover a avut venituri de 1.510 milioane de euro și peste 44.000 de angajați. Pentru mai multe informații, vizitați site-ul www.medicover.com

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024