Specialist Sisteme de Management a Calitatii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- bune cunostinte privind standardele ISO 9001, ISO 13485 (constitue avantaj cunostinte ISO 22301 si SR EN ISO 19011:2018);
- experienta in domeniu minim 3 ani;
- abilitati de comunicare si coordonare echipa;
- relatii cu clientii si organisme de control (organisme de certificare, ANMDMR)
- cunostinte operare PC;

Descrierea jobului

- sprijina conducerea societatii in elaborarea politicii si a obiectivelor referitoare la calitate;
- asigura implementarea politicii si a obiectivelor referitoare la calitate, declarate de conducere;
- coordoneaza activitatile de elaborare si tinere sub control a documentelor sistemului de management al calitatii (manualul calitatii si procedurile sistemului de management al calitatii);
- gestioneaza inspectiile privind ISO 9001 si ISO13485
- gestioneaza relatiile cu client pentru fabricatia sub contract a dispozitivelor medicale
- efectueaza auditurile interne pe ISO si gestioneaza actiunile corrective/preventive

Infomed Fluids este o companie romaneasca specializata in fabricarea si comercializarea produselor farmaceutice destinate terapiilor parenterale si medicinei de urgenta. Infomed Fluids este o subsidiara a ACS DOBFAR INFO (Elvetia), renumita filiala a ACS DOBFAR HOLDING, care de peste 30 de ani ocupa un loc important pe piata mondiala in producerea de antibiotice de tip penicilina si cefalosporine.
Astazi Infomed Fluids este prezenta pe diferite piete europene cu obiective ambitioase si cu produse de maxima calitate.
Publicat 31 aug. 2021 Reactualizat 30 sept. 2021 Expiră 30 sept. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos