Publicat 30 May 2019 | Reactualizat 27 Jun 2019 | Expiră 30 Jun 2019

Specialist Securitatea Muncii-Michelin-Prahova

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare tehnice (inginerie, protectia mediului, inginerie mecanica, securitate si sanatate);
• Experienta in domeniul industrial
• Experienta minim 3 ani pe un post similar intr-o companie de productie
• Cunostinte avansate MS Office
• Cunostinte limba engleza/franceza nivel avansat
• Curs « Evaluator riscuri profesionale » (180 ore) - constituie un avantaj

Abilități
• Capacitatea de a lua decizii rapide în situații dificile și de rezolvare a problemelor ;
• Abilități de instruire și formare a personalului ;
• Preocupare pentru prevenirea riscurilor specifice securității și sănătății în muncă;
• Motivat pentru o cariera in mediul industrial.

Descrierea jobului

• Participă la identificarea pericolelor și evaluarea riscurilor de accident și îmbolnăvire profesională;
• Elaborează, actualizează și monitorizează îndeplinirea planului de prevenire și protecție;
• Elaborează instrucțiuni proprii pentru completarea și/sau aplicarea reglementărilor de securitate;
• Participă la cercetarea evenimentelor și elaborează rapoartele privind accidentele de muncă suferite de lucrători în conformitate cu prevederile legale;
• Urmareste evolutia cerintelor legale si se asigura de respectarea lor in uzina ;
• Verifica disponibilitatea si conformitatea Dosarelor de Prevenire la Post ;
• Elaboreaza programele de sensibilizare si formare a personalului;
• Pregateste si participa la auditurile interne si externe din domeniul securitatii si sanatatii muncii.

Descoperă MICHELIN... O lume diversă: istorie de peste 120 de ani; peste 100 000 de angajaţi in lume, dintre care 3.000 in Romania; creştere anuală a Cifrei de Afaceri de peste 10% in ultimii 3 ani; reprezentanţe comerciale in peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice. O lume pasionantă: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa. O mascotă celebră: Omul Michelin este un simbol absolut unic care intruchipează esenţa spiritului vizionar Michelin. Calitatile sale au facut ca, in urma unui sondaj realizat de Financial Times in 2000, să fie votat drept Cel mai bun simbol al secolului.

Expirat
Specialist Securitatea Muncii-Michelin-Prahova  -  Michelin Romania