Gratis

Specialist salarizare

MEDIAMEX INVESTMENT S.R.L.

Candidatul Ideal

- Studii superioare economice sau juridice
- Cursuri de specialitate, certificat de absolvire “Inspector Salarizare”
- Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara
- Cunostinte de administrare de personal constituie un avantaj
- Cunostinte juridice temeinice de legislatia muncii
- Cunostinte de operare PC (MS Ofiice Excel – nivel avansat)
- Atentie la detalii
- Aptitudini de comunicare si mediere
- Capacitate de planificare si organizare
- Capacitatea de a respecta deadline-urile
- Abilitati excelente de lucru in echipa

Descrierea jobului

- Intocmeste statele de plata pe baza informatiilor primite de la sefii de departamente cu privire la pontajul lunar, bonusurilor si a datelor de salarizare in acord cu contractele individuale de munca
- Gestioneaza cererile de concediu si ofera informatii salariatilor cu privire la situatia acestora, face provizioane de concedii pentru anul urmator,
- Gestioneaza toate retinerile din salarii, garantii, popriri, in conformitate cu legislatia in vigoare si le opereaza pe statele de plata;
- Elibereaza diferite adeverinte solicitate de salariati (adeverinte banca, adeverinte stagiu de cotizare, adeverinte pentru medic/spital, etc)
- Intocmeste si raporteaza corect si la timp institutiilor abilitate, declaratiile lunare aferente drepturilor salariale;
- Intocmeste si depune la Casa de sanatate Dosarul de recuperare a indemnizatiilor de concedii medicale suportate de FNUASS si tine evidenta sumelor incasate de la FNUASS
- Intocmeste si gestioneaza pontajele salariatilor conform legislatiei in vigoare;
- Intocmeste rapoarte referitoate la calculele de salarizare si concedii

Descrierea companiei

Companie media
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024