Specialist Salarizare

Beciul Domnesc 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte
  • Studii superioare finalizate (preferabil profil economic/resurse umane);
  • Atestat inspector de resurse umane ( constituie avantaj );
  • Experienta minim 2 ani in pozitii cu responsabilitati similare, in companii de productie cu cel putin 200 angajati;
  • Cunostinte solide in legislatia muncii si operare in REVISAL;
  • Cunostinte de operare in programe specifice de salarizare;
  • Cunostinte de operare PC (MsOffice);
  • Foarte bune abilitati de analiza, precum si de comunicare si relationare cu angajatii.
  • Atentie la detalii, spirit analitic, responsabilitate, proactivitate si rezistenta la ritm de lucru alert.

Descrierea jobului

Responsabilitati
  1. Administrare personal:
  • Indeplineste formalitatile legate de incheierea, modificarea, suspendarea si incetarea contractelor individuale de munca ale angajatilor;
  • Intocmeste, actualizeaza si gestioneaza dosarele angajatilor;
  • Intocmeste documentele privind modificarea clauzelor contractelor individuale de munca (acte aditionale), a deciziilor de incetare a contractelor, a adeverintelor de vechime, a notelor de lichidare;
  • Intocmeste adeverintele pentru salarii, concedii medicale sau pentru atestarea calitatii de angajat, precum și a altor tipuri de adeverințe/ documente solicitate de catre angajati;
  • Completeaza, actualizeaza si transmite registrul general de evidenta a salariatilor (REVISAL) conform prevederilor legale;
  • Completeaza si actualizeaza baza de date cu personalul;Informeaza permanent cu privire la modificarile survenite in legislatia muncii, le comunica si le analizeaza cu echipa si le aplica in conformitate cu prevederile legale;
  • Intocmeste rapoarte, situatii, adrese catre autoritati (AJOFM, ITM, statistica, etc) si alte documente solicitate de catre management
2.Salarizare
  • Preia pontajele, urmareste intocmirea corecta a acestora si le introduce in sistem;
  • Intocmeste calculul si evidenta salariilor (calcularea concediilor medicale si a concediilor de odihna, a orelor suplimentare, invoiri, absente nemotivate, etc), taxe, impozite si alte fonduri speciale aferente veniturilor salariale;
  • Completeaza certificatele medicale conform cerintelor legale;
  • Tine evidenta si opereaza retinerile din salariu;
  • Intocmeste anual fisele fiscale in formatul si la termenele legale.

Beciul Domnesc si-a dedicat peste 60 de ani de experienta perfectionarii vinului, distilatului din vin dar si bauturilor spirtoase sau a otetului. La fel ca un vin bun, din 1949 si pana in acest moment, compania a evoluat constant atingand un prag de maturitate ce ne permite sa ne pozitionam ca lideri pe piata vinului romanesc.
Cele mai cunoscute branduri din portofoliul Beciul Domnesc: sunt Beciul Domnesc, 7 Pacate, Vita Romaneasca, Muscatel dar si vinarsurile Jad si Miorita. Doar in ultimii 5 ani, Beciul Domnesc a primit peste 50 de medalii care atestă calitatea vinurilor şi vinarsurilor sale atat in mediul autohton cat si in cel international.
Inca de la privatizarea companiei din 1999, s-a investit constant in perfectionarea tehnologiei dar si in oameni, ei reusind sa integreze schimbarile noii ere cu traditia vinului bun.
De mai bine de jumatate de secol, echipa Beciul Domnesc face fata tuturor provocarilor cu un dovedit mix de stoicism si creativitate care ii confera acel caracter aparte tipic intregii organizatii.
Publicat 21 Sept. 2022 Reactualizat 19 Oct. 2022 Expiră 21 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.