Specialist salarizare

UNIVERSITATEA ROMANO-AMERICANA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii superioare;
Experienta minim 5 ani in salarizare;
Foarte bune cunostinte privind legislatia muncii si sistemul roman de salarizare;
Cunoștințe operare PC (Word, Excel, Outlook);
Cunoștințe de limba engleză - nivel începător/mediu;
Abilități de comunicare si relaționare;
Persoană calmă, punctuală, organizată, serioasă, comunicativă.

Descrierea jobului

- Calculul salariilor, concediilor, sporurilor si indemnizatiilor cuvenite, inclusiv al indemnizatiilor pentru prestatii de asigurari sociale (concedii medicale, maternitate) si al impozitelor si contributiilor aferente;
- Verificare și introducere pontaj, avans, retineri salariale, premii si alte drepturi/obligatii ale salariatilor/colaboratorilor in programul de salarizare;
- Intocmire state de plata, a centralizatoarelor cu impozitele si contributiile datorate statului;
- Elaborarea si depunerea documentatiei necesare pentru recuperarea sumelor din bugetul FNUASS, privind concediile si indemnizatiile de asigurari sociale de sanatate;
- Intocmeste Declaratiile 100, 112 si orice alta declaratie pentru veniturile salariale sau cele ale colaboratorilor Universitatii Romano-Americana, impusa de legea in vigoare;
- Elaborarea si eliberarea diferitelor tipuri de adeverinte pentru salariati;
- Arhiveaza documentele justificative aferente salariilor, drepturilor de autor, a nerezidentilor, etc;
- Realizează rapoarte și situații statistice;
- Intocmirea situatiilor si a rapoartelor interne solicitate de conducerea societatii;
- Intocmeste si incarca situatia privind tichetele de masa;
- Transmite catre Departamentul Financiar fisierul de plati salarii;
- Inregistreaza in softul de contabilitate WinMentor statul de salarii, statele de conventii civile, drepturi de autor, etc.

Universitatea Romano-Americana este institutie de invatamant superior, persoana juridica de drept privat si de utilitate publica, parte a sistemului national de invatamant.
MISIUNE: Sa ofere EDUCATIE si CERCETARE la un inalt standard de CALITATE, intr-un climat intern stimulativ intelectual atat pentru studenti, cat si pentru intreaga comunitate academica.
VIZIUNE: Promovand un management academic prin excelenta strategic, Universitatea Romano-Americana este recunoscuta la nivel national si international ca universitate de elita.
VALORI:Promovarea excelentei, creativitate si inovare, libertate de gandire si exprimare, responsabilitate profesionala, morala si sociala, cooperare si comunicare.
www.rau.ro
Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.