Specialist Resurse Umane

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul sau, companie multinationala din industria Automotive, pentru fabrica din Craiova,

Responsibilities:

· Responsabil pentru activitatea de administrare a resurselor umane din punct de vedere administrativ, legislativ și organizațional.

· Respecta standardele de raportare ale companiei și legislația în vigoare.

· Responsabil pentru întocmirea și menținerea corespunzătoare a dosarelor de personal conform legislației în vigoare și standardelor;

· Colaborează cu șefii/managerii de departament pentru actualizarea documentelor din dosarele de personal (cărți de identitate, diplome, permise de conducere, etc.)

· Responsabil pentru întocmirea Contractelor Individuale de Muncă, a Actelor Adiționale, și a oricăror alte documente stipulate în Codul Muncii sau rezultate în urma necesitații angajaților (decizii, informări, adeverințe, etc);

· Responsabil pentru întocmirea Fiselor de Post în colaborare cu șefii/managerii de departamente;

· Responsabil pentru activitatea de arhivare din cadrul departamentului Resurse Umane;

· Gestionează și actualizează softurile de administrare de personal

· Conduce interviurile de încetare de contract pentru a determina motivele plecării din organizație

· Gestionează activitatea de administrare de personal pentru angajatii temporari în colaborare cu agenția munca temporara

Candidate Profile:

· Excelente abilități de comunicare scris și oral în limba română;

· Capacitate de relaționare și colaborare cu angajații la toate nivelurile

· Capacitate inovativă de rezolvare a problemelor

· Nivel înalt de etică și integritate

· Capacitatea de a păstra confidențialitatea informațiilor

· Rezistență la stres

· Flexibilitate

· Disponibilitate pentru deplasări

· Permis conducere categoria B

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 24 mai 2022 Reactualizat 21 iun. 2022 Expiră 23 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos