Specialist Resurse Umane

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 3500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Bune abilități de operare pe calculator în programe dedicate: Windows, Ms. Office (Word, Excel), Nexus - salarizare;
• Studii superioare;
• Cunoștințe de legislația muncii;
• Capacitatea de a gestiona sarcini multiple;
• Abilitatea de organizare și de prioritizare a activităților;
• Capacitatea de a se încadra în termenele specifice activității.

Descrierea jobului

• Întocmirea contractelor individuale de muncă pentru salariatii partenerilor din portofoliu;
• Întocmirea deciziilor și a actelor adiționale de modificare a contractelor individuale de muncă;
• Înscrierea în registrul salariaților a tuturor modificărilor survenite în situația angajaților, conform legilor și instrucțiunilor în vigoare;
• Transmiterea Registrului General de Evidență a Salariaților;
• Înregistrarea documentelor specifice biroului Resurse-Umane;
• Întocmirea de adeverințe;
• Operațiuni specifice Biroului de Resurse Umane.
• Progam de lucru: Luni-Vineri 9:00 - 17:00

• Membru al Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania (CECCAR) din 2001.
• Avem peste 21 ani experienta in contabilitate si resurse umane.
• Suntem mereu la curent cu noile reglementari ale legislatiei fiscale si financiar-contabile.
• Avem experienta mai multor sisteme fiscale (clienti atat din Romania cat si din strainatate).
• Suntem o echipa tanara, specializata in: contabilitate si fiscalitate, salarizare si administrare personal, servicii juridice.
• Utilizam programul de evidenta financiar contabila Nexus.
• Administram lunar un portofoliu de peste 200 clienti cu diferite domenii de activitate.
Publicat 22 mai 2022 Expiră 21 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos