Publicat 05 Ian 2019 | Expiră 05 Feb 2019

SPECIALIST RESURSE UMANE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta in domeniul resurselor umane de minim 3 ani (recrutare, administrare de personal, salarizare). Experienta in design organizational este un plus.
- experienta in recrutare este obligatorie.
- atestat Inspector resurse umane;
- cunoștințe solide de operare PC: Microsoft Office;
- o buna cunoastere a legislatiei muncii;
- cunoștințe de operare soft-uri administrare personal / salarizare (avantaj cunostinte Charisma HCM);
- foarte bune abilitati de comunicare, organizare, dinamism, atentie distributiva, capacitate de observare.

Descrierea jobului

- identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
- concepe si posteaza anunturile de recrutare;
- selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
- sustine interviurile de angajare, impreuna cu sefii de departamente;
- informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
- asigura suport in procesul de integrare a noilor angajati si in procesul de evaluare profesionala;
- intocmirea dosarului complet de personal, a tuturor formelor de angajare, in conformitate cu prevederile legale, arhivarea si pastrarea acestora in conditii optime;
- modificari ale contractelor individuale de munca (acte aditionale contracte, decizii, incetari contracte, suspendari contracte);
- operare si transmitere Revisal in termenele legale;
- eliberarea adeverintelor de orice tip pentru salariati si orice alte documente la cerere, conform legislatiei in vigoare;
- intocmirea si actualizarea fiselor de post, Regulamentului Intern, Regulamentului de Organizare si Functionare si a altor proceduri specifice departamentului de resurse umane ( programare concedii de odihna, negociere contract colectiv de munca;
- asigura suportul necesar sefilor de departamente pentru finalizarea procesului de evaluare profesionala a angajatilor;
- evidenta si operarea popririlor, in conformitate cu legislatia in vigoare, adrese catre institutiile abilitate;
- intocmirea de contracte de prestari servicii;
- intocmirea si verificarea pontajului lunar, actualizarea lunara a evidentei concediilor de odihna, operarea retinerilor/popririlor;
- calculul salariilor si intocmirea statului de plata pe baza informaţiilor specifice (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, invoiri, absente nemotivate, alte beneficii salariale, modificări salariale);
- mentinerea relatiei cu Casa de Asigurari de Sanatate, ITM, ANOFM, Institutul National de Statistica;
- intocmirea de diverse rapoarte solicitate de seful direct / directorul general.

Vă așteptăm cu drag în Reteaua Medicala Wellborn. CV-urile și aplicațiile se pot trimite pe adresa de e-mail alexandra.epure@wellborn.ro.

La baza unui sistem medical trebuie să se afle mereu respectul pentru pacient, pasiunea pentru un act medical executat corect, prompt și la standarde ridicate, pentru că sănătatea trebuie să fie o stare continuă. Respectând toate aceste valori, Rețeaua Medicală Wellborn răspunde nevoilor pacienților săi printr-o echipă de medici ultraspecializați în cele mai importante departamente, prin dotări la standarde europene și prin capacitatea de a trata și de a monitoriza pacientul în condiții optime.

Expirat
SPECIALIST RESURSE UMANE  -  Promed System Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles