Gratis

Specialist Relatii Publice si Comunicare

Federatia Sindicatelor Libere si Independente - Petrol Energie

Candidatul Ideal

Cerinte
  • Experienta dovedita intr-o pozitie similara sau conexa, studii superioare finalizate
  • Cunoasterea Limbii Engleze, la nivel mediu, scris si vorbit. Cunoasterea Limbii Franceze, constituie avantaj
  • Capacitate excelenta de exprimare si comunicare verbala si scrisa
  • Creativitate si initiativa, capabil sa aleaga tacticile si campaniile prin care mesajele create sa poata fi transmise cat mai eficient
  • Capacitate de focalizare pe detalii, atentie concentrata si distributiva
  • Adaptabilitate si flexibilitate
  • Abilitatea de a lucra cu oameni, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza
  • Integritate si eficienta profesionala
  • Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt
  • Competente in PC (MSOffice, INTERNET, abilitatea de a utiliza platforme online)

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Elaboreaza si implementeaza strategia de comunicare a organizatiei si raspunde de imbunatatirea continua a acesteia in functie de viziunea, valorile si misiunea organizatiei
  • Concepe, editeaza si distribuie toate materialele de comunicare interna si faciliteaza comunicarea cu partenerii institutionali, utilizand canalele de comunicare cele mai eficiente
  • Editeaza comunicate de presa, prezentari ale organizatiei, articole online
  • Raspunde de campaniile de comunicare
  • Propune solutii pentru eficientizarea comunicarii in interiorul organizatiei

Oferta de angajare

Oferim:
  • contract individual de munca pe durata determinata de 6 luni, la sfarsitul caruia, in baza unei evaluari pozitive, se poate transforma in contract individual de munca pe durata nedeterminata
  • pachet salarial motivant, in acord cu politica organizatiei si aria de responsabilitate a postului
  • posibilitati de dezvoltare personala si profesionala prin metode specifice

FSLI PETROL ENERGIE este o federatie sindicala constituita in martie 1990 si reuneste sindicate din industria de petrol si energie.
FSLI PETROL ENERGIE este independenta fata de partidele si organizatiile politice.
FSLI PETROL ENERGIE este independenta si autonoma in raport cu Organele Administratiei si Puterii de Stat.
FSLI PETROL ENERGIE este autonoma in raporturile cu celelalte Federatii si Confederatii.
FSLI PETROL ENERGIE este afiliata la sindicate nationale si internationale de prestigiu: C.N.S.L.R. Frăția, Federația Internațională IndustriALL GU, Federația Internațională IndustriAll ETU, Federația Europeană a Muncitorilor din Chimie și Minerit, Internaționala Sindicală I.C.E.M, Federațiile Sindicatelor din Industria Petroliera din Serbia, Ungaria, Egipt și Norvegia
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024