Gratis

Specialist recuperare debite

UP ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent sau student în domeniul economic sau financiar (contabilitate, economie etc.) sau cu interes în acest domeniu.
  • Abilități de comunicare eficientă și capacitatea de a lucra în echipă.
  • Abilități de negociere și persuasiune.
  • Dorința de a învăța și de dezvoltare.
  • Experiență similară de min. 2 ani

Descrierea jobului

Echipa noastră se extinde, așadar suntem în căutarea unui/unei coleg/e care să ocupe rolul de Specialist Recuperare Debite. Dacă te consideri o persoană proactivă, orientată către rezultate și cu abilități excelente de negociere, te încurajăm să aplici pentru acest rol.

Te vei ocupa de:
  • Interogarea bazelor de date pentru a identifica informații relevante despre creantele restante din fișele clienților și ale afiliaților.
  • Identificarea debitorilor cu facturi restante care au depășit termenul de plata si contactarea lor prin diverse mijloace de comunicare: email, telefon, etc in vederea recuperarii soldurilor restante.
  • Redactarea notificărilor, somațiilor de plată și a invitațiilor la conciliere pentru debitori.
  • Urmărirea încasării debitelor conform promisiunilor de plată primite de la debitori.
  • Colectarea informațiilor despre debitori din diverse surse (Centrala riscurilor bancare, Registrul comerțului, etc.) pentru a întocmi profilul debitorului.
  • Comunicarea cu executorii judecătorești, administratorii judiciari, cabinetele de avocatură și firmele specializate în recuperarea de creanțe, pentru a implementa strategii de recuperare.
  • Propunerea soluțiilor pentru remedierea, eliminarea și prevenirea erorilor de tranzacții.
Iată care vor fi beneficiile tale:​
Beneficii de timp:
  • 22 zile de concediu anual, vs. 20 zile conform Codului Muncii;
  • 5 zile de concediu suplimentar pe an;
  • Până la 3 zile suplimentare de concediu în funcție de vechimea în companie (3 ani - 1 zi, 5 ani - 2 zile, 10 ani - 3 zile);
  • Zile libere pentru evenimente deosebite (ex: donare sânge, căsătorie, naștere copil, etc.);
Beneficii financiare:
  • Tichete de masa in valoare de 40 de lei/zi lucrată;
  • 400 de lei buget în platforma Up Multibeneficii;
  • Abonament medical la Clinica Medlife.
  • Cadouri periodice:150 lei de 19 Noiembrie pentru fiecare angajat;
  • 150 de de 8 Martie pentru fiecare angajtă
  • 150 lei ziua anagajatului;
  • 150 lei pentru fiecare copil al angajatului de Paște, Crăciun, Ziua Copilului;
  • 300 lei la împlinirea a 10 ani în companie, 900 lei la împlinirea a 15 ani în companie;
  • Spor vechime în companie, de la 1% din salariu, din anul 4;
  • 1000 lei în caz de deces rude de gradul 1;
  • 1000 lei prima naștere copil

Up Romania isi propune sa ofere clientilor si partenerilor sai servicii integrate care sa le simplifice interactiunile, procesele, deciziile, adoptand o atitudine de intelegere profund umana a nevoilor acestora si sustinand bunele practici de responsabilitate sociala.

Tichetele si cardurile de masa, tichetele cadou, tichetele sociale si cele sociale de gradinita, voucherele si cardurile de vacanta, tichetele de cresa, platforma STIM Online, platforma Up Achizitii sunt doar cateva din varietatea solutiilor cu care venim in sprijinul performantei, al calitatii si al motivarii, al grijei si implicarii pentru a face sa fie mai bine in fiecare zi.

Misiunea noastra e sa aducem valoare prin empatie, printr-o intelegere a nevoilor si o atitudine deschisa fata de parteneri si utilizatori.

Valorile noastre ne ghideaza in toate actiunile. Promovam responsabilitatea, solidaritatea, inovatia, echitatea, antreprenoriatul. Ne dorim alaturi de noi persoane care sa simta si sa actioneze conform acestor valori.

Oferim un mediu organizational care incurajeaza dezvoltarea profesionala si personala, initiativa si care apreciaza implicarea, colaborarea si proactivitatea. In tot ce facem urmarim sa aducem valoare prin simplificare.

Oferim un pachet de beneficii motivant.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024