Specialist Recrutare

Manpower - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Absolvent studii superioare;
• Experienta in activitatea de recrutare si selectie – minim 4 ani;
• Cunoasterea tehnicilor de intervievare;
• Cunostinte operare PC – MsOffice (word, excel, outlook);
• Cunostinte de limba engleza – nivel mediu/ avansat;
• Cunoasterea mediului si dinamicii pietei fortei de munca;
• Cunostinte relevante de legislatia muncii;

Descrierea jobului

• Candidatul selectat va face parte din departamentul de resurse umane, si va fi, in special, responsabil cu recrutarea, selectia si angajarea personalului necesar companiei;
• Identifica nevoile de recrutare si realizeaza profilul candidatului ideal;
• Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
• Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu managerii de departamente;
• Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
• Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
• Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
• Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie;
• Propune noi surse si metode de recrutare, intervievare si testare;
• Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati;
• Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
• Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a oamenilor;
• Mentine legatura cu firmele de recrutare agreate, pentru pozitiile contractate;
• Monitorizeaza permanent piata de resurse umane, urmarind competitia, miscarile de personal din interiorul competitiei, noile posturi aparute in structurile competitorilor;
• Intocmeste rapoarte de recrutare si selectie;
• Participarea la elaborarea, implementarea si respectarea procedurilor/ instructiunilor de lucru in domeniu de activitate;
• Desfasoara si alte activitati specifice domeniului de resurse umane.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos