Gratis

Specialist PSI, SU

THERME NORD BUCURESTI

Candidatul Ideal

Profil:
- Studii medii sau superioare tehnice;
- Atestat inspector / specialist SSM si cadru tehnic PSI;
- Experienta pe un post similar minim 3 ani;
- Persoana organizată, atentă la detalii, responsabilă, rezistentă la stres, cu atenție distributivă, capabila să prioritizeze sarcinile și să respecte termenele limită;
- Abilitati foarte bune de comunicare;
- Operare PC - pachetul Microsoft Office;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
Întocmeste actele de autoritate, documentele şi evidenţele specifice apărării împotriva incendiilor şi a situaţiilor de urgenţă.
Participă la elaborarea şi aplicarea concepţiei de apărare împotriva incendiilor;
Controlează aplicarea normelor de apărare împotriva incendiilor a reglementărilor tehnice şi dispoziţiilor;
Propune includerea în bugetele proprii a fondurilor necesare organizării activităţii de apărare împotriva incendiilor, dotării cu mijloace tehnice pentru apărarea împotriva incendiilor şi echipamente de protecţie specifice;
Îndrumă şi controlează activitatea de apărare împotriva incendiilor şi analizează respectarea încadrării în criteriile de constituire a serviciului privat pentru situaţii de urgenţă din care face parte;
Prezintă conducerii, semestrial, raportul de evaluare a capacităţii de apărare împotriva incendiilor;
Acordă sprijin şi asistenţă tehnică de specialitate centrelor operative pentru situaţii de urgenţă în îndeplinirea atribuţiilor;
Asigură identificarea, monitorizarea şi evaluarea factorilor de risc specifici, generatori de evenimente periculoase;
Participă la exerciţii, aplicaţii şi conduc nemijlocit acţiunile de alarmare, evacuare, intervenţie, limitare şi înlăturare a urmărilor situaţiilor de urgenţă;
Organizează instruirea şi pregătirea personalului încadrat în muncă;

Therme Bucuresti este cel mai mare centru termal de wellness si entertainment din Europa, construit greenfield, pe un areal de 250.000 de mp, avand o suprafata totala de peste 30.000 mp. Odata cu deschiderea centrului Therme Bucuresti, capitala a devenit al doilea cel mai mare oras termal din Europa, dupa prima si cea mai veche capitala termala atestata istoric: Roma. Investitia în Therme Bucuresti este realizata de A-HEAT GROUP AG, concern cu sediul în Viena.
Therme Bucuresti gazduieste cea mai mare si variata gradina botanica a Romaniei ce include peste 800.000 plante, cel mai mare sistem de tobogane din Romania cu o lungime totala de 1.5 km, 8 piscine, 6 saune tematice, 3 restaurante. Centrul este impartit in 3 zone distincte: The Palm- zona perfecta pentru relaxare, Elysium- locul rasfatului tropical si Galaxy, zona dedicata distractiei, pentru intreaga familie.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024