Specialist proiectare si ofertare tehnica

SC FRESCO EXPERT SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Profil
Candidatul de succes va avea urmatorul profil:
  • Studii superioare finalizate (studiile tehnice reprezinta un avantaj);
  • Cunoștinte avansate de operare PC (office), de utilizare programe de proiectare de tip CAD (reprezinta un avantaj)
  • Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu;
  • Abilități de comunicare;
  • Abilități de planificare, organizare și prioritizare;
  • Capacitatea de analiză și sinteză;
  • Experienta de minimm 1-2 ani in munca;
  • Capacitate de analiza si rezolvare a problemelor, abilitati de planificare si organizare;
  • Orientare catre rezultate;

Descrierea jobului

Descrierea rolului
Viitorul specialist va raporta direct catre Team Leader proiectare si ofertare tehnica, avand principala responsabilitate de a se implica in activitatea de proiectare si ofertare tehnica la nivelul companiei. In acelasi timp, el/ea se va ocupa de urmatoarele sarcini:
  • Implicare in activitatea de proiectare si ofertare tehnica la nivelul companiei (echipamente in industria HORECA si Retail);
  • Analiza documentelor si a datelor de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini, etc.);
  • Extragerea listelor de cantitati din planuri pentru intocmirea ofertelor;
  • Contribuie la crearea bazei de date cu prețuri de produse/echipamente și servicii care sunt folosite în activitatea de estimare a costurilor;
  • Redactarea ofertelor tehnice si financiare si integrarea lor intr-o propunere comerciala;
  • Monitorizarea, selectia si urmarirea de oportunitati de licitatii si cereri de oferta aferente procedurilor de achizitii publice anuntate in SEAP;
  • Analiza documentatiilor de atribuire publicate in cadrul procedurilor de achizitie publica pentru proiectele de interes ale companiei;
  • Verificarea conditiilor de eligibilitate;
  • Pregatirea dosarelor de licitatii (elaborarea documentelor de calificare etc.);
  • Intocmeste documentatia economica aferenta licitatiilor / ofertelor; precum si depunerea tuturor documentelor in termenul agreat din caietul de sarcini.

Descrierea companiei

Detalii companie
Fondata in 1992, compania Fresco Expert a devenit in timp unul dintre principalii importatori si distribuitori de echipamente profesionale si solutii dedicate HoReCa si Retail. Este o companie cu un actionariat mixt romano-german, cu o experienta acumulata de peste 30 ani de activitate in domeniu si detine toate resursele necesare pentru realizarea in conditii optime a proiectelor abordate.
Fresco ofera servicii de consultanta si proiectare, solutii complete echipare, livrare, instalare, training, servicii mentenanta, oferta incluzand peste 50 de branduri specializate in domeniu, acoperind toate categoriile de echipamente si solutii complete pentru proiecte tip HoReCa si Retail (gastro si frig comercial).
Abordarea strategica a companiei pentru urmatorii ani se concentreaza pe cresterea dimensiunii afacerii si vizeaza consolidarea statutului sau de principal furnizor de echipamente profesionale dedicate domeniilor HoReCa si Retail prin asigurarea satisfactiei depline a clientilor sai. Fresco Expert este o companie dinamica, sustinuta de echipa de profesionisti, cu expertiza si spirit de inovatie, oferind solutii unice, personalizate, ce tin pasul cu evolutia tehnologica moderna.
Climatul organizational bazat pe incredere si parteneriat, dar si entuziasmul echipei sunt responsabile pentru mentinerea unei relatii de incredere pe termen lung cu clientii. Compania Fresco apreciaza angajatii in acelasi mod in care abordeaza si relatiile cu partenerii sai - transparent si cu incredere, si se angajează pe termen lung in relatia cu angajatii în acelaşi fel în care o face si cu clientii sai, considerand ca un mediu de lucru profesionist si stabil este o prioritate de top.
Publicat 30 Aug. 2022 Reactualizat 27 Sept. 2022 Expiră 29 Sept. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.