Publicat 06 Feb 2018 | Reactualizat 08 Mar 2018 | Expiră 09 Mar 2018

Specialist PPC / AdWords si CRO

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ringier Romania isi extinde echipa de specialisti PPC / AdWords si CRO!
Cautam un profesionist cu certificari Google AdWords sau similar, care accepta provocarea de a lucra pentru cateva dintre cele mai mari site-uri din domeniul publishing din .ro: libertatea.ro, unica.ro, elle.ro, auto-bild.ro etc.

Asteptam de la tine:
• Minim 2 ani experienta pe un post asemanator;
• Familiaritate cu tool-urile de analytics, CRO si o buna intelegere data science;
• Experienta in design, development si management-ul de digital testing, targeting si website optimization, incluzand A/B & MVT;
• Capacitatea de a stabili obiective de testing clare cu KPI's specifici si traducerea rezultatelor testarii in decizii actionabile;
• Experienta in crearea si livrarea rapoartelor lunare, recomandari si prezentari in fata executivului;
• Experienta in folosirea si interpretarea datelor, recunoasterea tiparelor, trendurilor si folosirea datelor pentru luarea deciziilor.

Descrierea jobului

Rolul presupune urmatoarele actiuni/responsabilitati:
• Stapaneste si gestioneaza programul, dezvoltarea strategiei si executia de CRO;
• Dezvolta si gestioneaza roadmap-ul pentru experimentele digitale de imbunatatire a ratei de conversie si a engagement-ului userilor pe toate tipurile de device-uri si surse de trafic;
• Analizeaza datele cantitative si calitative pentru a identifica nevoile user-ilor, canalele preferate si ariile de oportunitate pentru generarea ipotezelor si noilor versiuni de teste;
• Conduce teste individuale avand la baza ipoteza initiala si traduce rezultatele in informatii actionabile;
• Coopereaza cu celelalte departamente pentru a stabili KPI's;
• Gestioneaza platformele de optimizare si site survey, cum ar fi crazzy egg, optimizely;
• Tine cont de functiile de Digital Aquisition (UX, Creative, Front-End Development, Media, IT) atunci cand initiaza activitatile din roadmap-ul stabilit;
• Face research continuu in legatura cu noi platforme si strategii folosite in piata pentru a fi la curent cu informatiile de ultima ora din domeniul CRO;
• Prezinta periodic evolutia (rezultatele) roadmap-ului superiorului ierarhic.

Ringier is based on an impressive history going back almost 180 years and which has been shaped by renewal, innovation and courage. From its early days as a printing company, Ringier has developed into a media and entertainment company while preserving its original values. The company was founded in Zofingen, Switzerland, in 1833. Today some 6,500 employees in 14 countries work for Ringier, of which 3,500 are based in Switzerland. Ringier is carrying print, broadcast, radio, online, mobile media brands, apps, job platforms, e-commerce platforms, horizontal classifieds businesses, and is a successful player in the printing, entertainment and internet business. Ringier is a Swiss family-company with headquarters in Zurich.

Expirat
Specialist PPC / AdWords si CRO  -  RINGIER ROMANIA