Gratis

Specialist Planificarea Productiei

Joyson Safety Systems Sibiu

Candidatul Ideal

  • Absolvent(ă) de studii superioare (preferabil studii tehnice);
  • Minim 2 ani experiență în planificarea materialelor/producției și gestionarea stocurilor (preferabil într-un mediu de producție);
  • Bune cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office (în special Excel si Outlook);
  • Cunoștințe medii/avansate de utilizare a programului SAP;
  • Cunoștințe de limba Engleză, nivel mediu/avansat;
  • Cunoștinte de limba Germană – constituie un avantaj;
  • Abilități de analiză, planificare și organizare;
  • Atenție la detalii și capacitatea de a prioritiza sarcinile.

Descrierea jobului

  • Planifică aprovizionarea cu materiale și ambalaje, pentru a satisface cerințele de producție și nivelurile minime de stoc de siguranță;
  • Efectuează inventarieri permanente și analizează diferențele, stabilind cauzele și măsurile corective;
  • Menține permanent contactul cu furnizorii pentru a se asigura că termenele de livrare sunt respectate;
  • Evaluează livrările efectuate de către furnizori și propune măsuri pentru îmbunătățirea performanței de livrare.
  • Întocmește planul de producție pe baza comenzilor primite de la client (pe zile/schimburi), cu respectarea capacității liniilor de producție.

Joyson Safety Systems is one of the world’s leading manufacturers in automotive safety systems with a turnover of around 4.8 billion euros and more than 50,000 staff globally. At Joyson Safety Systems, we are strongly committed to innovation and progress. As a reliable and competent partner in the automotive industry, we develop and produce automotive safety systems and components that are used in vehicles worldwide. Our product portfolio consists of steering wheels, airbags and inflators, seat belts, plastic technical components, child restraint systems, electronic devices and sensors. We supply our products to nearly all major motor vehicle manufacturers around the world.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024