Specialist Operatiuni Import-Export

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul care a realizat activitati dе import export.

Candidatul ideal:
- studii universitare;
- experienta in activitati de comert import-export;
- experianta in intelegerea termenilor aferenti activitatilor de trading international;
- cunoasterea unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana sau franceza).

Descrierea jobului

Responsabilitati
- Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi şi servicii;
- Prezentarea serviciilor, promovarea în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
- Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
- Participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării şi finalizării acestora.
- Stabileşte şi participa la întâlnirile cu clienţii.
- Intelege foarte bine activitatile de import-export
- Concepe documentele specifice activitatii de intermedieri import-export

Beneficii:
- Mediu de lucru placut alaturi de o echipa cu perspective;
- Oportunitati de evolutie si dezvoltare profesionala;
- Posibilitate de dezvoltare si specializare;
- Salariu motivant .

ODAS GLOBAL CONSULTING este o companie ce activeaza la nivel international având ca servicii principale fondurile europene, lobby, consultanța în afaceri, servicii de arhitectură, servicii tehnologice și investiții.

Compania și-a început activitatea în anul 2003, iar datorita experienței și a calității serviciilor oferite clienților noștrii facem parte din diferite grupuri de lucru atât naționale cât și internaționale.

Prin reprezentanții noștrii incercăm să realizăm proiecte de investiții și să dezvoltăm afaceri atât prin fondurile Uniunii Europene, fonduri internaționale publice și private.

Publicat 23 mai 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos