Gratis

Specialist ofertare echipamente HVAC - Bucuresti

Mit Clima Distribution S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice, preferabil in domeniul instalatiilor HVAC;
  • Minimum 3-5 ani experienta pe o pozitiei similara;
  • Competente certificate Uptime Institute sau similar;
  • Cunostinte sisteme climatizare si ventilatie;
  • Cunostinte avansate de utilizare MS Office;
  • Bune abilitati de comunicare si organizare;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Perseverenta;
  • Familiarizat cu echipamentele si furnizorii de echipamente pentru instalatii HVAC

Descrierea jobului

Postul se subordoneaza Managerului Departamentului Vanzari
  • Studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic) predata de beneficiar sau pusa la dispozitie de colegii din departamantul de vanzari;
  • Stabileste strategia pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerintele transmise de beneficiar si politica firmei pentru intocmirea ofertelor;
  • Contacteaza si negociaza conditii comerciale cu furnizori interni;
  • Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite;
  • Raspunde tuturor solicitarilor beneficiarului in vederea transmiterii clarificarilor pentru oferta predata catre acesta;
  • Participa, daca este solicitat, la toate negocierile ce vizeaza sustinerea ofertei si a cotatiilor de pret din oferta intocmita si predata beneficiarului;
  • Asigura suport tehnic de specialitate sefilor de santier pentru lucrarile ofertate;
  • Receptioneaza documentatia tehnica folosita drept baza pentru ofertare (specificatii functionale, diagrame, interconexiuni etc) si o aduce in parametrii necesari pentru prezentare (inregistrare in sistemul intern);
  • Evalueaza datele existente si asigura existenta tuturor informatiilor complementare necesare intocmirii ofertei;
  • Stabileste solutia tehnica si elaboreaza diagrama functionala a procesului / instalatiei;
  • Intocmeste notele de calcul - reprezinta un avantaj cunoasterea unui soft de calcul de specialitate;
  • Actualizeaza datele economice pentru subansamblurile ofertei, gestionand atat baza interna existenta cat si cererile de oferta proprii;
  • Tehnoredacteaza oferta din punct de vedere tehnic si comercial: pentru partea tehnica va realiza GA (general arrangement) in Acad / Inventor pentru echipamentele HVAC, pentru partea comerciala va actualiza permanent baza de date interna si va tine legatura cu frunizorii de echipamente;
  • Optimizeaza solutiile tehnico-economice ale proiectelor si sustine solutiile propuse

Beneficii:
  • Venituri motivante
  • Transport asigurat
  • Training inclus
  • Mediu de lucru profesionist
  • Card privat de sanatate

MIT CLIMA DISTRIBUTION este o companie cu capital privat, lider in Romania in domeniul importului si distributiei de echipamente HVAC produse de Mitsubishi Electric, Climaveneta, Hisense, Airwell, Stulz, Vortice si HiDew. Portofoliul este in continua dezvoltare.

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024