Publicat 18 Iul 2014 | Reactualizat 15 Aug 2014 | Expiră 19 Aug 2014

Specialist Meserie RSC (Retele si Standarde de Comunicatie)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare tehnice, profil: Inginerie Electrica, Electronica, Automatica, Transporturi (electronica);
- Cunsotinte specifice : Electricitate, Electronica, Automatica, Transmisii de date;
- Bune cunostinte despre automobil;
- Experienta profesionala : meserii legate de electronica aplicata, retele – transmisii de date;
- Rigurozitate, pragmatism si curiozitate
- Limba engleza (fluent), franceza (atu important)

Descrierea jobului

Descriere post :
- Asigurarea calitatii din punct de vedere Retele Standard de Comunicare, in concordanta cu regulile de conceptie interne Renault, a tuturor calculatoarelor imbarcate in vehicul pe toate gamele.
- Pentru clientii directi, construieste planurile de test echipamente, verifica testele la furnizor, face teste pe PIE (Platforma de Integrare Electronica) sau vehicul, interpreteaza rezultatele si da aviz la final;
- Decide asupra derogarilor si sustine clientii in redactarea acestora;
- Capitlazeaza experiența;
- Construieste si contribuie la evolutia standardelor meseriei (game, metode, documentatie);
- Asigura punerea la zi a sintezelor proiect din punct de vedere Retele si Standarde de Comunicatie.

Posibilitati de avansare:
- Postul permite dobandirea unei bune cunoasterii a sistemelor electrice/electronice;
- Postul permite dobandirea unei cunoasterii profunde a domeniului Retele si Standarde de Comunicatie;
- Dobandirea cunostinteleor de animare in transvers prin prisma departamentelor transverse din intreprindere;
- Posibila promovare catre un post de Leader sau Manager de Proiect !

Expirat
Specialist Meserie RSC (Retele si Standarde de Comunicatie)  -  Renault Romania