Publicat 15 Oct 2019 | Expiră 04 Nov 2019

Specialist Masina de Incarcare Descarcare (4 posturi)

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Denumirea postului: Specialist Masina de Incarcare Descarcare / Sisteme de Manipulare Combustibil Nuclear in Pregatire (4 posturi)
Departament / Compartiment: Sucursala CNE Cernavoda / Serviciul MID-SMC

Cerinte
Studii – medii cu diploma de bacalaureat, profil tehnic / real
Nota: Studii superioare tehnice finalizate cu diploma de licenta – constituie avantaj

Cerinte specifice:

  • Apt pentru lucru la inaltime, in spatii inchise si pentru ridicare de greutati
  • Capacitate de a lucra sub stres
  • Disponibilitate pentru efort suplimentar
  • Abilitati practice de utilizare a diverselor scule de mana si electrice
  • Cunostinte de limba engleza- Constituie avantaj
  • Abilitati de manipulare materiale in mediu industrial si intretinere echipamente mecanice sau electrice- Constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Manipuleaza combustibilul nuclear proaspat si opereaza Mecanismul de transfer combustibil proaspat;
  • Manevreaza scule speciale pentru stocarea combustibilului nuclear ars;
  • Manevreaza dispozitive si scule speciale pentru transferarea acestuia la DICA;
  • Executa lucrari de intretinere la instalatiile din responsabilitatea Sectiei MID-SMC.
  • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.
Bibliografie:
  • Manualele de fizica de liceu, clasele a IX-a – XII-a (mecanica, electricitate);
  • Manualele de matematica de liceu clasele a IX-a – XII-a (geometrie plana).
  • Salarizare si alte beneficii
  • Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA
Alte informatii:
  • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
  • Conditii de lucru la nivelul standardelor
  • Facilitati de dezvoltare profesionala
  • Alte informatii
  • Salariul si alte beneficii:
  1. Salariu atractiv si competetiv la nivelul pietei fortei de munca
  2. Concediu anual de 26-35 zile lucratoare, functie de vechimea in munca
  3. Indemnizatie de concediu de odihna echivalenta cu 1.6 ori salariul
  4. Compensare consum energie electrica in limita a 3600 kWH/an
  5. Compensare consum energie termica in limita a 21 Gcal/an
  6. Cazare gratuita, in locuinte de serviciu sau interventie, in limita spatiilor locative disponibile
  7. Transport la si de la locul de munca, cu mijloacele de transport in común puse la dispozitie de unitate
  8. Alimentatie de protectie in valoare de 45lei/zi lucrata
  9. Contributie angajator la un fond privat de pensii facultative, functie de vechime in sistemul energetic
  10. Alte beneficii conform CCM
  11. Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
  12. Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare pentru participarea la concurs.
Data limita de transmitere a CV-urilor este 29.10.2019 pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare pentru participarea la concurs.

Societatea Nationala Nuclearelectrica S.A. (“SNN”) este singurul producator de energie nucleara din Romania si de combustibil aferent tehnologiei utilizate, CANDU 6, compania fiind infiintata in 1998. Statul Roman este actionarul majoritar, detinand 82.4959% din actiuni; 9,0903% fiind detinute de Fondul Proprietatea, iar restul de 8,4138% de catre actionari, persoane fizice si investitori institutionali, ca rezultat al procesului de listare la bursa in octombrie 2013 si a celor de majorare de capital social din ianuarie 2015 si ianuarie 2016.

Compania are sediul la Bucuresti si detine doua sucursale:
-Centrala Nuclearoelectrica Cernavoda care opereaza Unitatile 1 si 2 si care produce electricitate si furnizeaza energie termica. Unitatile 1 si 2 au o capacitate de 700 MWe fiecare si utilizeaza uraniu natural drept combustibil si apa grea ca moderator si agent de racire, de asemenea, produse in Romania.
-Fabrica de Combustibil Nuclear Pitesti este producator calificat de combustibil nuclear CANDU 6 si acopera in intregime necesitatile de operare ale Unitatilor 1 si 2 CNE Cernavoda.

Cu cele doua unitati in operare, SNN SA acopera aproximativ 20% din necesarul de consum al Romaniei.

Expirat
Specialist Masina de Incarcare Descarcare (4 posturi)  -  SN NUCLEARELECTRICA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles