Specialist marketplace

BLACK TECH GROUP 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ne dorim un coleg/colega care:
  • Sa aiba minim 2 ani de experienta intr-o pozitie similara si studii superioare finalizate in unul din domeniile economic/marketing sau similar;
  • Sa aiba experienta relevanta in administrarea produselor in marketplace-uri: experienta relevanta cu platforme online tip ecommerce, emag marketplace, ebay, Olx, Shopify etc.;
  • Sa inteleaga si sa stie cum functioneaza platformele tip Prestashop si marketplace mentionate;
  • Sa cunoasca canalele de marketing digital, precum si cele de marketing afiliat;
  • Sa aiba experienta in dezvoltarea canalelor de vanzare online si monitorizarea strategiilor de comert online.

Candidatul ideal va demonstra calitatile si aptitudinile:
  • Atentie la detalii, tech savy;
  • Viteza dе lucru si eficienta ridicata;
  • Cunostinte foarte bune de operare calculator, pachetul Office minimum nivel mediu;
  • Abilitati dе comunicare si claritate in exprimare (atat verbal cat si in scris);
  • Capacitatea de a lucre atat independent, cat si in echipa, abilitatea dе organizare a activitatii proprii;
  • Abilitati dе orientare virtuala - (sa stie sa caute rapid informatiile in mediul online);
  • Nivel cel putin mediu de comunicare in limba engleza;
  • Aptitudini de planificare si prioritizare a activitatii;
  • Experienta relevanta in vanzari si call center;
  • Capacitatea de a solutiona eficient solicitarile si reclamatiile clientilor;
  • Persoana calma, dinamica, organizata, responsabila, gandire critica, constructiva;
  • Abilitati de invatare rapida si de time management.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Gestionarea si dezvoltarea magazinului online propriu si marketplace-uri (Emag, Olx, Shopify, ebay, Amazon etc.);
  • Strategii, campanii, vanzarea si promovarea produselor afisate pe site/marketplace mentionate;
  • Confirmarea si procesarea comenzilor plasate in cadrul platformelor online;
  • Emiterea facturilor si documentelor de transport conform comenzilor primite, utilizand aplicatii interne specifice;
  • Gestionarea retururilor si a livrarilor intarziate;
  • Comunicarea cu clientii magazinului, telefonic, mail, whatsapp;
  • Actualizarea magazin online/ marketplace-uri – documentare si adaugare produse, fotografii, actualizare/ adaugare descrieri, urcare bannere pentru prezentarea promotiilor actuale, adaugare/ modificare preturi, stocuri;
  • Preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar neconformitati;
  • Realizarea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a firmei;
  • Gestionarea actiunilor de marketing online, pentru a creste vanzarile, conversia, pe canelele de vanzari pe care le administreaza; analiza si raportarea performantelor actiunilor de marketing.

Beneficii:
  • Discount partener pentru achizitionarea produselor companiei;
  • Mediu de lucru placut, intr-o echipa de profesionisti pasionati de tehnologia tip smart-products;
  • Oportunitati de invatare si de dezvoltare profesionala;
  • Stabilitate financiara si program de lucru office, cu sambata si duminica libere.

BLACK TECH GROUP SRL is official distributor and/or reseller for famous smart brands: Xiaomi, Vivo, Oppo, Jimmy, Kingsmith, Kugoo, Yeelight, Aqara, Tronsmart, Tronxy 360 smart life, Roidmi, Imilab, Kingsmith, Viomi, Yeelight etc.
Black Tech Group was set up in 2018 with the sole object of activity - official Xiaomi brand distribution in Romania.
In the following years, we developed our portfolio with last generation of gadgets and smart products from other famous brands as well.
As smart house and smart office has become a trend for our immediate future, we aligned our brand portfolio strategy development to this concept and continue to do so :).

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.