Gratis

Specialist Marketing

Mapa Rom Invest

Candidatul Ideal

Cerințe:

- Cunoștințe minime de design grafic pentru crearea materialelor de marketing.

- Capacitatea de a identifica și implementa noi strategii de marketing și îmbunătățiri ale site-ului web.

- Experiență în email marketing și gestionarea site-urilor web.

- Abilități de comunicare și colaborare interdepartamentală. Fire proactiva.

- Avantaje: Cunoștințe în marketing, design, SEO și programare, în ordinea importanței.

Această poziție implică un rol esențial în conectarea și îmbunătățirea prezenței online a companiei, precum și în coordonarea eficientă a activităților de marketing și comunicare cu celelalte departamente.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

1. Design grafic:

- Crearea materialelor de marketing, inclusiv postări pentru rețelele de socializare, flyere, bannere etc.

- Dezvoltarea documentelor pentru identitatea vizuală a brandului.

2. Supervizare a echipei de marketing:

- Monitorizarea și îndrumarea activităților echipei de marketing.

- Asigurarea că toate campaniile și proiectele sunt livrate la timp și conform standardelor stabilite.

3. Îmbunătățirea constantă a strategiilor de marketing și a site-ului web:

- Identificarea și implementarea metodelor noi și eficiente de îmbunătățire a site-ului web și a campaniilor de marketing.

- Monitorizarea performanței site-ului web și a campaniilor și propunerea de îmbunătățiri.

4. Catalog de produse:

- Crearea și actualizarea catalogului de produse al companiei.

5. Email marketing:

- Planificarea, dezvoltarea și implementarea campaniilor de email marketing.

6. Coordonarea activităților pentru două site-uri web:

- Asigurarea corelării produselor companiei cu cele disponibile pe site-uri.

- Actualizarea prețurilor și gestionarea comenzilor online ale clienților.

7. Comunicare interdepartamentală:

- Facilitarea comunicării și colaborării între departamentele online și celelalte departamente ale companiei, cum ar fi departamentul comercial, de achiziții și tehnic.

8. Analiza datelor și raportare:

- Colectarea și analiza datelor de performanță a campaniilor de marketing online.

- Generarea rapoartelor periodice privind performanța site-ului web, a campaniilor de marketing și a rezultatelor obținute.

- Identificarea tendințelor și a oportunităților de îmbunătățire bazate pe datele analizate.

9. Gestionarea relațiilor cu clienții online:

- Răspuns prompt și profesional la întrebările și solicitările clienților primite prin intermediul site-ului web, email-urilor sau rețelelor de socializare.

- Construirea și menținerea relațiilor cu clienții online pentru a asigura satisfacția și fidelizarea acestora.

- Implementarea unui sistem eficient de gestionare a feedback-ului și a reclamațiilor clienților.

10. Optimizarea SEO (Search Engine Optimization) *:

- Identificarea și implementarea strategiilor de optimizare a motorului de căutare pentru îmbunătățirea poziționării site-ului web în rezultatele căutării.

- Analiza și optimizarea cuvintelor cheie, a structurii site-ului web și a conținutului pentru creșterea vizibilității organice.

- Monitorizarea și raportarea clasamentelor și traficului organic pentru evaluarea eficacității strategiilor SEO implementate.

Suntem o companie cu capital privat exclusiv romanesc, localizata in Iasi, si activam din anul 2000. Suntem prezenti in diverse industrii precum cea a producatorilor de ambalaje de carton, industria energetica, constructii si agricultura. Furnizam solutii complete in fiecare domeniu si urmarim mereu sa ne imbunatatim si sa ne extindem activitatea.

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024