Specialist Marketing

CONFIDENTIAL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate - specializarea marketing/ Farmacie/ Medicina;
- Studiile superioare Farma reprezinta un atu
- Experienta minim 1 an pe un post similar (segmentul FMCG, Pharma – constituie un avantaj);
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Cunostinte aprofundate privind conceptele de piata;
- Creativitate, inovatie si usurinta in exprimarea ideilor;
- Personalitate energica;
- Abilitati in managementul timpul;
- Cunostinte de limba engleza (scris, vorbit);
- Cunostinte solide operare PC (MS Office, Internet, platforme de social media) .

Descrierea jobului

- Planifica si implementeaza strategiile de marketing pentru brand-urile alocate;
- Defineste caracteristicile si asigura cresterea unui brand;
- Defineste linia strategica a brand-ului in functie de stategia companiei;
- Organizeaza si coordoneaza campaniile de promovare;
- Urmareste vanzarile, evalueaza rezultatele campaniilor si propune activitatile promotionale viitoare;
- Monitorizeaza si analizeaza activitatile competitorilor si recomanda cai de reactie;
- Alte task-uri in functie de proiectele companiei.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Compania noastra ofera un pachet atragator, corespunzator calificarii si experientei fiecaruia, cat si instrumente de lucru de calitate. Se ofera bonus motivant corespunzator performatei individuale. De asemenea, in cadrul companiei se asigura permanent programe de instruire in vederea dezvoltarii profesionale.

Companie cu sediul in Bucuresti, unic importator si distribuitor de produse farmaceutice, suplimente alimentare si dispozitive medicale.

De la infiintare, compania s-a aflat intr-o continua dezvoltare : portofoliu de produse, numar de angajati, cifra de afaceri, cota de piata, perfectionare personala si profesionala etc.

Calitatea produselor si serviciilor oferite, promptitudinea in intampinarea cerintelor clientilor nostri si flexibilitatea in stabilirea conditiilor comerciale sunt caracteristicile care au facut ca firma noastra sa fie un partener de afaceri serios si stabil pentru clientii nostri.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos