Specialist Marketing

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Dacă ești pasionat dе marketing online și content, ai experiență și/ sau studii în domeniu, atunci ești colegul de care avem nevoie în echipa de Marketing.

Ești colegul potrivit ca Specialist Marketing dacă ai:
  • Studii superioare, de preferat Marketing
  • Capacitatea de a scrie texte persuasive și ușor de înțeles de către public
  • O bună cunoaștere a platformelor online: Facebook, Instagram, LinkedIn, etc.
  • Abilități de comunicare, atitudine orientată către client și rezultate
  • Deschidere spre a învăţa lucruri și strategii noi
  • Atenție la detalii
  • Cunoștințe de limbă engleză – minimum nivel mediu
  • Cunoștințe de operare Office

Descrierea jobului

  • Crearea, corectarea și editarea de conținut despre brandurile şi proiectele noastre (prezentări companie, proiecte, portofoliu, articole blog, postări în social media, campanii de email etc.)
  • Realizarea materialelor de marketing: broșuri, cataloage, postere, flyere, bannere, oferte de produse pe divizii etc.
  • Gestionarea și implementarea diverselor campanii de marketing online și offline
  • Organizarea de evenimente corporate, participări la conferințe, congrese, târguri, alte evenimente de medicină veterinară, stabilire și urmărire calendar anual împreună cu echipele de vânzări, Managerul Tehnic şi Marketing Managerul
  • Colaborarea cu diverse agenții (design, ppc, cercetare de piață), precum și cu alți furnizori de produse/servicii pentru a acoperi cu succes planurile de marketing
  • Menținerea comunicării cu clienții pe canalele de social media, proactivitate în comunicare
  • Participarea activă la realizarea planului de marketing anual, la elaborarea și implementarea strategiei de marketing pe proiectele/diviziile de business ale companiei.

Suntem o echipă tânără, formată exclusiv din profesioniști în domeniu, medici veterinari cu un puternic atașament față de animale și o profundă înțelegere a nevoilor clienților noștri, suntem un vector de schimbare pe piața veterinară.

Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos