Publicat 22 Mai 2019 | Expiră 21 Iun 2019

SPECIALIST MARKETING

1 post

Candidatul ideal

Saramob Design isi dezvolta departamentul de marketing, in acest sens recruteaza personal tanar, dornic de a acumula experienta in domeniu. Pentru a corespunde profilului cautat, candidatul la postul de specialist marketing trebuie sa indeplineasca criteriile urmatoare:

- Bun organizator, motivat, responsabil;
- Cu spirit practic si initiativa, dornic de a lucra in echipa;
- Stil de lucru organizat, ordonat;
- Promptitudine si seriozitate fata de client si angajator;
- Imaginatie bogata;
- Cunostinte practice in online marketing;
- Abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

Beneficii:
Program : 8-16:30 ; Luni - Vineri ;

Responsabilitati :

- Crearea și menținerea identitatii/imaginii companiei;
- Mentinerea aparitiei si a prezentei companiei pe piata la un nivel profesional;
- Imbunatatire si dezvoltarea reputatiei companiei;
- Asigurare materialelor promotional aparținand de marketing (cataloage, broșuri);
- Organizarea si coordonarea evenimentelor companiei;
- Dezvoltarea si implementarea strategiilor de marketing;
- Realizarea unui plan anula de marketing, propunerea unui buget de marketing anual;
- Dezvoltarea continua a imaginii si identitatii firmei, atat in mediu fizic cat si online;
- Asigurarea functionarii si up-gradarea paginilor web și a webshopurilor companiei;
- Proiectarea si realizarea prezentarilor despre companie si produsele aflate in gama, pentru cursuri (traininguri), prezentari de produse si intalniri cu clientii/furnizorii. (RO-ENG);
- Responsabil pentru imaginea si comunicarea pe retelele de socializare a in numele companiei (Facbook, LinkeIn, Youtube, Etc.);
- Implementarea unor practici SEO eficiente, in vederea imbunatatiri imaginii companiei;
- Implementarea unor campanii de Google Adwords eficiente, in vederea imbunatatiri imaginii si vanzarilor companiei;
- Extragerea, evaluarea si prezentarea informatiilor extrase din Google Analytics in fata colegilor si a conducerii firmei;
- Dezvoltarea continua a marketingului in cadrul companiei;
- Analizarea, masurarea si raportarea satisfactiei de clientilor companiei;

Design și producție mobilier la comandă. Oferim consultanță de specialitate în găsirea celor mai bune soluții de amenajare a unui spațiu, fie că este vorba de o locuință, un spațiu comercial sau administrativ. Implementăm idei folosind o gamă variată de materiale fie că este vorba de HI-MACS, sticlă vopsită, sticlă șablată, inox, aluminiu, MDF vopsit, MDF acrilat, MDF înfoliat, MDF furniruit, lemn masiv, o gamă largă de PAL melaminat, piele și stofe pentru capitonat și tapisat. Mobilierul se realizează la comandă, în urma unui proiect bine stabilit, după dimensiunile, materialele, culorile și accesoriile alese împreună.

SPECIALIST MARKETING  -  Saramob Design