Publicat 07 Ian 2019 | Reactualizat 06 Feb 2019 | Expiră 07 Feb 2019

Specialist Marketing Online

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm un coleg/colegă care:

  • Este pasionat de social media, e-commerce, video marketing si mediul online, in general;
  • Este proactiv, entuziast, autodidact si orientat catre rezultate cuantificabile;
  • Are cunostinte de marketing general și online, perfecționându-se continuu în tehnici și tehnologii precum Google analytics, PPC (Facebook Ads, AdWords), Content Marketing, Social Media, Copywriting si Web Analytics;
  • Se exprima fluent si corect in limba engleza și limba română, atat verbal, cat si scris;
  • Are talent în a găsi subiecte interesante și plăcerea de a scrie despre ele;
  • Comunica excelent, este flexibil si lucreaza bine, atat individual, cat si in echipa;
  • Îi place să organizeze evenimente pe diverse teme.

Cunoștințele de administrare situri Wordpress reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Ce vei face:

  • Vei propune, planifica, implementa și monitoriza campanii de marketing online (PPC, Marketing Automation, Email Marketing, PPC, SEO, CRO, Inbound Marketing);
  • Vei analiza și identifica modalitati de îmbunatățire și optimizare a ratei de conversie și a experienței clienților online;
  • Vei analiza piața de profil și vei identifica cele mai potrivite metode de marketing și canale de comunicare;
  • Vei administra pagini și conturi Facebook, LinkedIn etc..;
  • Vei elabora materiale scrise și le vei introduce pe siturile noastre;
  • Vei optimiza costurile și vei urmări constant performanța campaniilor, pregătind analize, rapoarte și situații financiare;
  • Vei identifica și vei menține legatura cu partenerii, furnizorii și colaboratorii necesari în proiectele de promovare online și offline.
  • Vei elabora materiale scrise & video și le vei introduce pe siturile noastre.

Beneficii:
  • Training si posibilitatea de dezvoltare profesionala (workshop-uri, seminarii, conferinte, in tara si strainatate);
  • Asigurare medicală;
  • Salariu în funcție de experiență și rezultate.

Babylon Consult este una dintre cele mai cunoscute și apreciate firme de traduceri din România, cu o experiență de peste 25 de ani în domeniul traducerilor scrise și al interpretariatului lingvistic.

Babylon Consult și-a format o echipă de profesioniști, experți lingviști internaționali, structurați pe domenii specifice de activitate (tehnic, economic, informatic, juridic, lingvistic, medical, politic, umanist), ceea ce îi permite să prelucreze un număr mare de pagini, într-un termen scurt și să ofere servicii de interpretariat la un nivel ridicat.

Expirat
Specialist Marketing Online  -  Babylon Consult S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles