Publicat 23 Iun 2021 | Reactualizat 23 Iul 2021 | Expiră 24 Iul 2021

Specialist Marketing Online - Turism

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim sa te avem alaturi daca esti pasionat de online marketing si ai cunostinte de SEO, SMM si Adwords.

  • Experienta in marketing online;
  • Cunostinte si experienta ȋn derularea campaniilor Google Adwords, Facebook Ads, Youtube, Newsletter Marketing, Content Marketing;
  • Experienta in derularea campanii PPC in Google Adwords si Facebook;
  • Experienta de lucru cu urmatoarele tool-uri: Google Analytics, Google Search Console (interpretarea rezultatelor, masuri de imbunatatire, Bounce Rate etc.); Facebook/Instagram Statistics;
  • Experienta de lucru cu platformele de email marketing;
  • Cunostinte despre SEO, SEM, SMM
  • Cunostinte bune ȋn utilizarea unui program de editare imagini, creare machete (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw, sau altele).

Descrierea jobului

  • Propune si implementeaza campanii de marketing online: campanii PPC (Adwords si Facebook);
  • Administreaza si optimizeaza campaniile in derulare atat in mediul online cat si offline;
  • Optimizeaza si valorifica bugetul destinat promovarii online;
  • Realizeaza concepte creative pentru promotiile derulate;