Publicat 16 Feb 2019 | Expiră 19 Mar 2019

Specialist Marketing Online (Google Adwords, Facebook Ads)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Experienta in marketing online;
• Cunoasterea mediilor sociale online (Facebook, Google, etc.);
• Reprezinta un avantaj: experienta de lucru in agentii media/publicitate; cunostinte Photoshop; cunostinte html/css; alte cursuri de specialitate in domeniu;
• Experienta in derularea campanii PPC in Google Adwords (Obligatoriu) si Facebook;
• Cunostinte despre piata e-commerce din Romania;
• Experienta minima de lucru cu platformele de email marketing;
• Cunostinte SEO, SEM si Social Media;
• Cunoastere limbii engleze la nivel mediu-avansat;
• Seriozitate, punctualitate, responsabilitate - Persoana orientata catre client, organizata, autodidacta.

Descrierea jobului

• Propune si implementeaza campanii de marketing online: campanii PPC (Adwords si Facebook)
• Administreaza si optimizeaza campaniile in derulare;
• Optimizeaza si valorifica bugetul destinat promovarii online;
• Realizeaza concepte creative pentru promotiile derulate;
• Creeaza texte si concepte pentru newsletter, bannere si alte materiale de promovare;
• Analizeaza lunar eficienta campaniilor online gestionate si propune idei pentru imbunatatirea lor;
• Colaboreaza activ cu echipa de programatori, designeri si seo;
• Gestioneaza relatia cu clientii si promoveaza activ serviciile firmei;

Expirat
Specialist Marketing Online (Google Adwords, Facebook Ads)  -  velmatty co

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles