SPECIALIST MARKETING OFFLINE

S.C. West Co Impex
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

-Originalitate, imaginație, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limită;
-Spirit organizatoric, spirit de echipă, dinamic, flexibil;
-Gândire analitică şi sintetică;
-Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare;
-Disponibilitate pentru deplasări;
-Cunoștințe privind cercetarea de piață;
-Capacitate de identificare a oportunităţilor;
-Cunoașterea limbii enlgleze;
-Permis de conducere cat. B;
-Punctul de lucru: la sediul firmei, Crișeni, nr. 1, județ Sălaj

Descrierea jobului

-Elaborează strategia și politicile de marketing ale firmei și asigură implementarea acestora;
-Monitorizează permanent piața și concurența;
-Urmăreşte evoluţia vânzărilor, identifică şi propune superiorului ierarhic măsuri de corecţie/optimizare;
-Întocmeşte rapoarte de vânzări pe produse şi furnizori şi le prezintă superiorului ierarhic;
-Realizează cercetări de piaţă, prelucrează datele obţinute şi le transmite superiorului ierarhic pentru analiză;
-Dezvoltă politici de prețuri pentru produsele deja lansate pe piață sau pentru cele noi;
-Propune superiorului ierarhic acţiuni de promovare pentru produsele alocate şi asigură realizarea acestora;
-Asigură relaţiile publice şi promovarea publicitară a produselor alocate;
-Identifică şi propune modalităţi de actualizare a paginii web;
-Reprezintă firma în relațiile cu diverși colaboratori (în domeniul reclamei și publicității);

Beneficii
-Șansa de a lucra într-o echipă experimentată și prietenoasă;
-Posibilitatea de dezvoltare profesională;
-Pachet salarial motivant;
-Prime de sărbători ;

West Co Impex este o companie cu 100% capital românesc, care este prezentă pe piața din România și din străinătate de 30 de ani. Producem în fabricile din Crișeni si Jibou o largă gamă de obiecte, procesul de bază pe care îl folosim fiind cel de extrudare, termoformare, dar și cel de ranforsare sau prelucrare mecanică, inclusiv vopsirea în câmp electrostatic. Tehnologia de ultimă generație, documentarea continuă și grija pentru satisfacerea nevoilor clientului, fac ca West Co Impex să fie un important producător de mase plastice.
Publicat 6 Mart. 2023 Expiră 5 Apr. 2023