Specialist managementul calitatii

ROMCAB 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare, preferabil tehnice, cunostinte aprofundate privind sistemele de management
  • Cunoştinţe de specialitate privind sistemele de management al calităţii, mediului, sănătăţii şi securităţii ocupaţionale, securităţii informaţiilor
  • Certificările ca auditor de sistem reprezintă un avantaj
  • Fluenţă în utilizarea limbii engleze (atât scris cât şi verbal)
  • Spirit critic şi obiectivism
  • Capacitate foarte bună de analiză şi sinteză
  • Disponibilitate pentru munca peste program, conştiinciozitate
  • Capacitate de decizie
  • Capacitate de a munci într-un ritm susţinut fără a fi supravegheat şi controlat
  • Capacitate de a opera cu un volum mare de informaţii

Descrierea jobului

  • Participă la elaborarea proiectului sistemului de management, conform condiţiilor standardelor ISO 9001, ISO 14001, ISO45001, IATF 16949.
  • Elaborează şi actualizează manualul sistemului de management conform recomandărilor cuprinse ȋn standarde şi conform sarcinilor primite.
  • Participă la realizarea programului de audituri interne precum şi la derularea procesului de auditare internă a sistemului de management.
  • Propune şi desfăşoară audituri de urmărire în vederea evaluării aplicării şi eficacităţii acţiunilor corective şi preventive.
  • Centralizează datele în vederea analizei efectuate de către management.
  • Urmăreşte aplicarea metodelor specifice Managementului Calităţii.
  • Realizează analize “8D” şi “5 DECE”.
  • Colaborează cu serviciul Aprovizionare la evaluarea furnizorilor societăţii.
  • Participă la realizarea răspunsurilor la chestionarele de evaluare emise de către clienţi.
  • Urmăreşte realizarea evaluării satisfacţiei clientilor de catre Serviciul Comercial.
  • Participă la identificarea periodică a aspectelor de mediu, determinarea semnificatiei lor, stabilirea obiectivelor specifice si crearea programelor de management de mediu;
  • Verifică ţinerea sub control a aspectelor de mediu;
  • Face propuneri pentru elaborarea unor noi proceduri si instructiuni de lucru necesare optimizarii sistemului integrat de management.
  • Participa la realizarea de proiecte de îmbunătăţire a sistemului integrat de management.
  • Participă şi pregăteşte acţiunile organizaţiei desfăşurate cu organisme ce activează în domeniul licenţelor, certificărilor, autorizărilor pentru produse şi menţine relatia cu acestea conform standardelor în vigoare şi politicii organizaţiei.
  • Elaborează documentaţii pentru licenţe, autorizaţii, atestări necesare unor produse pentru piaţa internă sau externă, solicitind de la serviciile implicate documentaţia specifică şi mostrele verificate atunci când este necesar.

S.C. Romcab SA - societate comercială aflată în procedura insolvenţei, este o companie producătoare de cabluri, conductori electrici, cordoane de alimentare și cablaje electrice, cu sediul în Tîrgu-Mureș, județul Mureș. Compania s-a constituit prin divizarea parțială a S.C. Electromureș S.A, preluând o parte din patrimoniul acesteia, începând cu data de 01.01.1996.

În acest moment compania are două fabrici în care îşi desfasoară activităţile de producţie: Tîrgu Mureş - Str. Voinicenilor 35 (cartierul Unirii) şi în Comuna Acăţari. În total sunt angajate peste 700 de persoane în ambele locaţii, operând la un program de producţie în flux continuu. Nevoia de dezvoltare continuă şi mărirea capacităţilor de producţie duc la un necesar de personal suplimentar în perioada ce urmează fapt pentru care compania va avea posturi disponibile în mai multe arii de activitate.

Scopul nostru este să creem noi valori pentru clienţii, partenerii, angajaţii noştrii, sperând să putem contribui la crearea unui viitor mai bun pentru toţi.Construind pe baza realizărilor anterioare, explorând teritorii noi, Romcab are ambiţia de a cuceri noi pieţe şi de a-şi consolida poziţia alături de marii jucători ai industriei de cabluri şi conductori electrici.

Pentru a atinge acest ţel avem nevoie de persoane care în primul rând ne impartasesc valorile, ambiţia şi determinarea în a face diferenţa deopotrivâ ca angajator în piaţa muncii dar şi ca partener de afaceri sau producator

Vă invitam astfel sa urmariti evolutia noastra si in momentul in care v-ati convins ca doriti sa faceti parte din acest proiect ambitios, sa ne cunoastem.

Publicat 8 Iun. 2022 Reactualizat 8 Iul. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.