Specialist, Loyalty Consumer

Vodafone Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Lucrul in echipa
  • Orientare catre client
  • Orientare catre rezultate
  • Gestionarea unui mediu in schimbare
  • Responsabilitate personala
  • Comunicare de impact
  • Capacitate cognitiva

Certificari profesionale necesare:
  • diploma de Bacalaureat
  • experienta in Vanzari/ Relatii clienti reprezinta un avantaj
  • limba engleza – nivel mediu

Descrierea jobului

  • Lucrezi cu clienţii persoane fizice care doresc sa-si rezilieze contractul cu Vodafone sau doresc o noua oferta. Aceasta presupune intelegerea poziţiei clientului si găsirea modalitatilor de a păstra clientul in reţea si de a-i menţine interesul pentru Vodafone;
  • Ai cunostinte despre caracteristicile si beneficiile pachetelor de servicii si produse Vodafone adresate clientilor persoane fizice;
  • Mentii la un nivel optim balanta intre solutiile oferite clientului si venitul generat ca urmare a actiunii de ofertare;
  • Comunici cu toate departamentele, pentru a găsi soluţia optima de rezolvare a problemei clientului si a-i oferi cea mai buna alternativa;
  • Procesezi reclamaţiile clientului, de o maniera profesionista si politicoasa, pentru a rezolva toate aspectele care tin de competenta sa;
  • Identifici si intelegi nevoile de comunicare ale clientilor cu scopul de a propune oferte de retentie si de vanzare care se potrivesc nevoilor acestora;
  • Construiesti, adaptezi si propui clientului o oferta de produse si servicii Vodafone cu scopul de a incheia cu succes procesul de retentie si/sau vanzare.

At Vodafone, we’re working hard to build a better future. A more connected, inclusive and sustainable world. As a dynamic global community, it's our human spirit, together with technology, that empowers us to achieve this.

We challenge and innovate in order to connect people, businesses, and communities across the world. Delighting our customers and earning their loyalty drive us, and we experiment, learn fast and get it done, together.

With us, you can be truly be yourself and belong, share inspiration, embrace new opportunities, thrive, and make a real difference.

Togheter we can

Publicat 24 iun. 2022 Reactualizat 22 iul. 2022 Expiră 24 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos