Specialist Logistica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

♦ Studii superioare finalizate economice sau tehnice;
♦ Ablități foarte bune de comunicare ȋn limba română și engleză;
♦ Abilităṭi de ȋnțelegere a detaliilor tehnice, de asimilare rapida a informatiilor;
♦ Capacitatea de a lua decizii rapide si eficiente;
♦ Abilităṭi de planificare şi organizare a activităṭilor și proceselor de care răspunde;
♦ Dorinṭa continuă de autoperfecționare şi dezvoltare personală;
♦ Bune abilitati de comunicare.

Cunostinte si calificari necesare:
♦ Cunostinte de operare PC ( MS Office )
♦ Cunostinte legate de legislatia vamala - constituie un avantaj;
♦ Limba engleza nivel mediu.

Descrierea jobului

♦ Implementarea in domeniul sau de activitate, a strategiilor si politicilor firmei;
♦ Stabilirea unor relatii optime cu partenerii de afaceri si celelalte compartimente din companie pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor curente;
♦ Participarea la negocierea contractelor cu partenerii de afaceri;
♦ Monitorizarea permanenta a pietei si a concurentei pentru identificarea de oportunitati in domeniul sau de activitate;
♦ Gestionarea eficienta si optimizarea continua a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora;
♦ Participa la inventarele regulate ale companiei;
♦ Intocmirea si furnizarea in termen a rapoartelor pe baza carora se evalueaza rezultatele departamentului.

Oferta:
♦ Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta si realizarile profesionale;
♦ Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si ambitioasa.
♦ Transport asigurat din Ploiesti

Rhein Vision Romania a fost infiintata in anul 2012, iar din 2013 produce in Ploiesti lentile pentru ochelari.
Este o companie tanara si dinamica al carei succes se bazeaza pe o intreaga echipa condusa de pasiune si profesionalism.
Pentru mai multe informatii despre noi, viziteaza www.rhein-vision.ro

Daca vrei sa fii parte a unei echipe de succes, aplica acum!
Publicat 1 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos