Publicat 11 Iul 2019 | Expiră 11 Aug 2019

Specialist logistica

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii/superioare;
Experienta 1-2 ani in activitati similare;
Abilitati operare PC - softuri de depozitare si transport;
Cunoasterea la nivel mediu/avansat a limbii engleze;
Disponibilitate lucru in 2 schimburi la sediul din Margineni (fostul Diana Forest).

Descrierea jobului

a) Programeaza mijloacele de transport pentru incarcari pentru rutele interne;
b) Emite comenzi de transport si le transmite prin posta electronica, centralizeaza confirmarile primite;
c) Compleaza datele de inregistrare pe facturi si calculeaza numarul de km pe rutele de transport;
d) Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa si opereaza in stoc miscarile de marfa;
e) Pastreaza documentele justificative legate de stocuri si efectueaza lunar inventarul stocului de marfa;
f) Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
g) Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei;
h) Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii si raspunde de receptia fizica a marfii din tranzit in depozitul firmei si cerecteaza impreuna cu reprezentantul sectiei de productie diferentele calitative si/sau cantitative constatate;
i) Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante prin protocolul de reclamatie;
j) Verifica produsele in sistemul de gestiune, scoate rapoarte, nota predare, retur sectie;
k) Efectueaza transferurile de marfa din stocul central (locatia principala) in substocuri (locatii secundare) si retur;
l) Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi;
m) Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege, le transmite transportatorului si serviciului de contabilitate;
n) Intocmeste actele de casare a produselor degradate si urmareste casarea acestora;
o) Coordoneaza ambalarea si securizarea marfii in vederea livrarii de catre ambalatori;

OFERTA:
Oportunitate pentru dezvoltarea profesională și actualizarea continuă a cunostintelor.
Sistem de salarizare atractiv: parte fixa si bonificatii functie de indicatori de performanta, tichete de masa, decont transport conform decizie angajator.

Cersanit Romania este parte a CERSANIT GRUP din Polonia - producător si distribuitor important de echipamente pentru baie: plăci ceramice, obiecte sanitare, mobilier și accesorii pentru baie, căzi și cabine de duș, cu fabrici și operațiuni de business în Europa (Polonia, Rusia, Ucraina, Germania etc). In Romania grupul are o unitate de productie de obiecte sanitare si teracota in Roman; de la punctul de lucru din Voluntari (Ilfov) sunt coordonate operatiunile de marketing, vanzare si distributie din tara si in tarile din Europa Sud (Ungaria, Balcani, Bulgaria). Pentru informaţii suplimentare puteţi accesa www.cersanit.ro Adresa: Al. Plopilor, nr.10, Roman, Neamt; Contact: 0372-334817; bru@cersanit.com

Expirat
Specialist logistica  -  S.C. CERSANIT ROMANIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles