Gratis

Specialist licitatii

ANTISEL RO SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

ANTISEL caută o persoană experimentată, entuziastă, automotivată și proactivă care să se alăture echipei noastre de succes și dinamice din Bucuresti ca Specialist în licitații.

Această poziție joacă un rol crucial în organizația noastră, acționând ca sprijin între clienții noștri, echipele de vânzări și managementul de vârf. Această rol este conceput pentru a oferi suport back-office robust, asigurând participarea efectivă a companiei la licitațiile publice și la cererile de oferte ale clienților. Rolul necesită o înțelegere profundă a legislației naționale relevante și implică o colaborare strânsă cu echipele de vânzări.

Profilul tau:
  • Vorbitor de limba romana
  • Diplomă de licență în Administrarea Afacerilor, Drept/Paralegal sau un domeniu conex. Certificarile specifice achizițiilor publice sunt considerate un atu.
  • Experiență de minim 2 ani în gestionarea licitațiilor, administrarea contractelor sau într-un domeniu conex.
  • Cunoastinte ale Sistemululi Electronic de Achizitii Publice - SICAP
  • Cunostinte avansate de limba engleza
  • Cunostinte avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office – Excel, Word, Outlook
  • Excelente abilitati de comunicare
  • Profesionalism si lucru in echipa
  • Abilitati administrative, capacitate analitica si atentie la detalii
  • Cunoasterea legislatiei privind achizitiile publice si a altor norme legislative relevante
  • Cunoasterea legislatiei specifice dispozitivelor medicale reprezinta un avantaj
  • Cunoasterea biologiei moleculare si biotehnologiei si/ sau experienta similara reprezinta, de asemenea, un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitatile locului de munca:
  • Supraveghează întregul proces de licitație, de la identificare până la depunere, asigurând conformitatea cu reglementările ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀naționale.
  • Pregătește și depune oferte, coordonându-se cu diverse departamente pentru a colecta informațiile necesare.
  • Monitorizeaza depunerea ofertelor, urmărirea termenelor limită și asigurarea răspunsurilor în timp util.
  • Gestioneaza negocierile și reînnoirile contractelor, asigurând condițiile favorabile și în conformitate cu politicile ANTISEL.
  • Menține evidența la zi a contractelor și a documentelor aferente.
  • Se coordonează cu echipele juridice și financiare pentru a asigura conformitatea contractului și pentru a rezolva orice probleme.
  • Oferă asistență back-office excepțională clienților, abordând întrebările și rezolvând problemele cu promptitudine.
  • Asistă echipele de vânzări în pregătirea ofertelor pentru clienți și urmărirea clienților potențiali.
  • Construiește și menține relații puternice cu clienții, înțelegându-le nevoile și oferind soluții personalizate.
  • Lucrază îndeaproape cu echipele de vânzări pentru a înțelege ofertele de produse și tendințele pieței.
  • Contribuie la discuțiile despre strategia de produs, oferind aspecte din perspectiva licitației și contractării.
  • Generează rapoarte regulate privind rezultatele licitațiilor, stările contractelor și feedback-ul clienților.
  • Analizează datele pentru a identifica tendințele, oportunitățile de îmbunătățire și zonele de risc.
  • Prezintă concluziile conducerii de top și recomandă strategii pentru o performanță mai bună.
  • Evaluează și diminuează riscurile în participarea la licitații și acordurile contractuale, asigurând în același timp conformitatea cu cerințele legale și de reglementare.
  • Perfecționează în mod regulat procesele de licitație și contract și furnizează informații strategice conducerii cu privire la tendințele pieței.

Ceea ce oferim

ANTISEL ofera beneficii intregului personal:
  • Pachet salarial motivant
  • Perfectionare profesionala prin participarea la cursuri si seminarii
  • Asigurare privata de sanatate

ANTISEL este lider în științele vieții, domeniul diagnosticării și a echipamentelor științifice. Compania oferă clinicilor, laboratoarelor și multor instituții din domeniul medical din România dispozitive, servicii, consumabile, aplicații și expertiză, permițând clienților să obțină informațiile pe care le caută. Expertiza ANTISEL și colaborarea de încredere le oferă partenerilor cea mai mare siguranță în soluțiile noastre.

Suntem mândri sa promovam un loc de munca fara discriminare. Diversitatea experientei si perspectivelor creeaza un mediu de lucru mai bun si servicii mai bune. Indiferent de identitatea dvs., vom acorda o atentie corecta cererii dvs.

Daca te incadrezi descrierii poti trimite un CV pe email: cv@antisel.ro

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 21 Iun. 2024