Gratis

Expert achizitii publice/licitatii

SC PENCRAFT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

PENCRAFT caută Expert achizitii publice/licitatii pentru biroul din Iasi. Dacă eşti o persoană entuziasta, axata pe dezvoltare profesionala si personala continua, pui pasiune in ceea ce faci si te simti excelent intr-un mediu de lucru profesionist, te invitam sa te alaturi echipei PENCRAFT! La PENCRAFT vei fi implicat în proiecte si misiuni de proiectare de anvergura si vei avea ocazia sa inveti si sa te perfectionezi continuu alaturi de cei mai buni experti în domeniu.

Cerinte:
  • Studii superioare in domeniul tehnic/economic/juridic, specializarea: arhitectura sau inginerie civila sau management sau juridic. etc.;
  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
  • Cunostinte in domeniul achizitiilor publice;
  • Experienta de lucru cu licitatii publice;
  • Experienta in utilizarea platformei SICAP;
  • Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
  • Permis de conducere categoria B – cerinta optionala;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare; capacitatea de a lucra in echipa;
  • Excelente abilităţi de analiză şi sinteză a datelor şi informaţiiilor;
  • Capacitate de a identifica soluţii şi de a lua decizii;
  • Abilitatea de a gestiona multiple proiecte/activitati simultan;
  • Orientare spre calitate şi atentie la detalii;
  • Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Ca Expert achizitii publice/licitatii vei avea urmatoarele responsabilitati:
  • Elaborarea documentatiilor pentru licitatii (propuneri tehnice, propuneri financiare, etc.) conform normativelor ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄si legislatiei in domeniu;
  • Elaborarea documentațiilor de atribuire pentru proceduri de licitații;
  • Elaborarea dosarelor de achizitii publice pentru proiectele aflate in implementare;
  • Particaparea ca expert cooptat in cadrul licitatiilor publice si private;
  • Consultanta tehnica, economica sau juridica pentru proiecte de investitii finantate din fonduri publice europene/guvernamentale;
  • Monitorizarea zilnica a platformei SICAP si selectarea licitatiilor publice de interes pentru firma;
  • Asistenta tehnica de specialitate si suport pe parcursul implementarii proiectelor: (verificare liste de cantitati, situatii de lucrari, etc.);
  • Actualizarea informatiilor si imbunatatirea continua a cunostintelor in domeniul achizitiilor publice, cunoasterea legislatiei specifice;
  • Initierea, construirea si mentinerea de relatii de business cu partenerii firmei în acord cu codul etic de conduita profesionala FEACO/ICMCI/AMCOR.

Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Posibilitatea de a lucra cu o echipa profesionista, tanara si dinamica.
  • Instruire si formare profesionala atât în cadrul firmei, cat si prin cursuri acreditate.
  • Pachet salarial motivant, in functie de experienta si performanta.
  • Tichete de masă.
  • Bonusuri in functie de rezultate.

Persoanele interesate de aceasta pozitie pot aplica si direct prin transmiterea CV-ul-ui insotit de o scrisoare de intentie la adresa de e-mail office@pencraft.ro. Confidentialitatea aplicarii este asigurata.

PENCRAFT este o firmă privată cu capital românesc (cu o echipa de 30 de specialisti in proiectare si consultanta, lider pe piata de proiectare si consultanta din regiunea Nord Est raportat la cifra de afaceri, numar de proiecte realizate si dimensiunea echipei de specialisti) specializată în oferirea de servicii de proiectare si consultanţă strategică şi consultanţă în management de top, cu un real impact asupra dezvoltării comunităţii şi a mediului de afaceri. Prezenţa noastră de 15 ani pe piaţa de proiectare si consultanţă în managementul proiectelor din România s-a concretizat în elaborarea şi implementarea cu succes a numeroase proiecte de anvergură, finanţate din fonduri europene nerambursabile, în valoare totală de peste 500 de milioane de euro.
Unul dintre principalele noastre obiective se referă la dezvoltarea și construirea unei echipe de oameni talentati si pasionati de proiectare si consultanta, perfect armonizata cu misiunea, obiectivele si strategia firmei, prin sprijinirea inițiativelor, promovarea entuziasmului, dezvoltarea talentelor si recompensarea rezultatelor.

Daca esti o persoana entuziasta, organizată, axata pe dezvoltare profesionala si personala continua, pui pasiune in ceea ce faci si te simti excelent intr-un mediu de lucru profesionist, te invitam sa te alaturi echipei noastre!

Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 16 Iun. 2024 Expiră 23 Iun. 2024