Specialist Licitatii

Manpower Romania - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

​Manpower România recrutează Specialisti Licitatii pentru unul dintre clienții săi un jucator constant pe piata IVD, a echipamentelor de spital si a instrumentelor de cercetare.

Cerinte:
  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in intocmirea ofertelor pentru licitatii si in managementul contractelor de minim 2 ani - constituie avantaj;
  • Cunostinte operare platforma SICAP;
  • Experienta in domeniul medical, respectiv echipamente medicale si de laborator, reactivi;
  • Cunoasterea, intelegerea si identificarea echipamentelor medicale - obligatoriu;
  • Limba engleza - nivel conversational ;
  • Cunostinte operare PC: Outlook, Excel, Word, motoare de cautare, etc;
  • Capacitatea de comunicare si relationare;
  • Capacitatea de a duce lucrurile la bun sfarsit;
  • Persoana cu spirit de echipa si simt comercial;
  • Persoana dinamica, deschisa, cu initiativa, dornica de a asimila noi cunostinte;
  • Persoana orientata catre obtinerea de rezultate;
  • Persoana organizata, capacitate de management al timpului;
  • Disponibilitate pentru program prelungit (ocazional);

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Ajuta la identificarea licitatiilor de interes;
  • Se ocupa de pregatirea licitatiilor primite in lucru de la managerul de departament, astfel: analizeaza criteriile de eligibilitate; identifica produsele solicitate in cadrul caietelor de sarcini si solicita oferte si documente necesare de la producatorii/distribuitorii acestora;
  • Formuleaza solicitari de clarificari; intocmeste documentele de calificare, garantii de participare, propunere tehnica si finaciara, urmand metoda de lucru existenta si asigurandu-se ca dispune de toate documentele solicitate in cadrul licitatiei.
  • Se asigura ca depunerea licitatiilor se va face in termenul solicitat de autoritatile contractante; raspunde la solicitarile de clarificari formulate de autoritatile contractante; informeaza departamentele conexe implicate in procesul de ofertare asupra statusului procedurii odata ce apar noutati; urmareste finalizarea procedurii, contractarea.
  • Se ocupa de implementarea contractului (comenzi furnizori, plati, organizeaza livrarea, instalarea etc, colaborand cu departamentele implicate);

Beneficii:
  • Pachet salarial;
  • Bonus de performanta;
  • Prime de sarbatori;
  • Tichete de masa;
  • Dezvoltare;
  • Team-building;
  • Traininguri de specializare;
  • Cursuri de dezvoltare personala;
  • Cafea/ceai/snacks la birou;
  • Telefon mobil;
  • Laptop.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 21 Iul. 2022 Reactualizat 18 Aug. 2022 Expiră 20 Aug. 2022